Wiadomości z Rybnika

Ławka treningowa – popularny sprzęt do siłowni

  • Dodano: 2022-11-28 07:00, aktualizacja: 2022-11-28 07:09

Ławka treningowa to jeden z podstawowych przyrządów do ćwiczeń znajdujących się na każdej siłowni. Również każdy, kto urządza domową siłownię, powinien pomyśleć o zakupie tego sprzętu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, ile korzyści przynoszą regularne ćwiczenia na ławeczce.

Ławka treningowa znajdująca się w ofercie sklepu marbo-sport.pl to funkcjonalne urządzenie, które nie kosztuje wiele. Na tym sprzęcie można wykonywać mnóstwo ćwiczeń.

Ćwicząc na ławeczce, można wzmocnić prawie wszystkie grupy mięśni. Większość modeli pozwala na wykonywanie różnorodnych ćwiczeń i pracę nad wieloma mięśniami w tym samym czasie. Choć większość osób kojarzy ławkę do ćwiczeń z treningami górnych partii ciała, to ten sprzęt pozwala też rzeźbić i wzmacniać najróżniejsze partie mięśni, również te dolne.

Jak wybrać ławkę treningową do domowej siłowni?

Zanim dokonamy zakupu ławki, trzeba przemyśleć, jakie partie ciała będziemy trenować. Większość modeli można łatwo i szybko złożyć, dzięki czemu sprzęt można przechowywać nawet w małym mieszkaniu.

Wśród ławek treningowych można wyróżnić cztery główne rodzaje:

  • Ławki skośne – przeznaczone przede wszystkim do treningu mięśni brzucha i klatki piersiowej. To proste, łatwe w obsłudze i użytkowaniu konstrukcje, które można łatwo złożyć.

  • Ławki regulowane – przeznaczone do trenowania mięśni pleców.

  • Ławki do wyciskania sztangi – dla osób, które pragną zbudować masywną klatkę piersiową.

  • Ławki proste – przeznaczone dla osób początkujących, które zamierzają wykonywać podstawowe ćwiczenia.

Podczas wyboru ławeczki powinno się też zwrócić uwagę na możliwość jej regulacji, by można było dopasować ławkę do ćwiczeń na różne partie ciała, do wzrostu użytkownika, do intensywności treningu.

Wybierając ławkę treningową, należy zwrócić uwagę na jej stabilność. Nie ma nic gorszego, jak sprzęt chwiejący się podczas wykonywania ćwiczeń. Stabilność ma też bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo osoby ćwiczącej. Dlatego kupując ławeczkę, trzeba zwrócić uwagę na jakość jej wykonania, na materiały, z których została wyprodukowana.

Najlepiej kupować sprzęt u sprawdzonych producentów. Warto zapłacić za niego trochę więcej i mieć pewność, że będzie służył nam przez wiele lat. Można dokupić też dodatkowe akcesoria do ławki takie, jak linki, modlitewnik, wyciąg górny, dźwignia do ćwiczenia mięśni nóg.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.