Wiadomości z Rybnika

La Liga - poznaj ciekawostki o lidze hiszpańskiej

  • Dodano: 2020-07-15 10:15

La Liga, czyli najwyższa w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Hiszpanii, od lat budzi wiele emocji wśród kibiców również w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że kiedy odbywają się rozgrywki tej ligi, zakłady bukmacherskie cieszą się sporym zainteresowaniem.

La Liga to liga piłkarska z bardzo długą historią. Przypomnijmy, że jej początek miał miejsce w 1929 roku. Przez ten czas na murawach hiszpańskich boisk wydarzyło się naprawdę sporo, w tym wiele ciekawych i niecodziennych wydarzeń. Przedstawmy najbardziej interesujące z nich.

Rekordowa kolejka w La Liga

Każda kolejka La Ligi to ogrom emocji oraz wiele udanych bramek. Jednakże rekordową ilością goli może poszczycić się druga kolejka La Liga w sezonie 1950/1951. W jej trakcie strzelonych zostało aż 59 bramek. Aż dziesięć z nich padło w meczu pomiędzy Atletico Madryt a FC Barceloną. Było to spotkanie, które zakończyło się wynikiem 6:4 i zostało na długo zapamiętane przez kibiców obu drużyn.

Kto najczęściej był wyrzucany z boiska?

Hiszpańskim piłkarzom nie sposób odmówić temperamentu, w związku z tym często zdarzają się im zachowania balansujące na granicy otrzymania żółtej, a nawet czerwonej kartki. Większość z nich jednak nie doświadcza tego często. Istnieje jednak zawodnik, który aż 23 razy wylatywał z boiska. Ten niechlubny rekord należy do Sergio Ramosa. Nie dziwi fakt, że pojawiają się zakłady bukmacherskie dotyczące tego, czy podczas najbliższych rozgrywek po raz kolejny będzie musiał przedwcześnie opuścić murawę.

Najlepsi strzelcy

Zakłady bukmacherskie dotyczące spotkań La Ligi dotyczą nie tylko wyników spotkań, ale również najlepszych strzelców. Kto piastuje obecnie to zaszczytne miejsce? Nie da się ukryć, że niekwestionowanym królem strzelców w historii La Ligi pozostaje Lionel Messi, który może poszczycić się wynikiem aż 349 strzelonych goli (stan na początek lipca 2020). Na drugim miejscu znajduje się obecnie Cristiano Ronaldo, który ma na swoim koncie aż 285 goli, ale prawdopodobnie swojego wyniku już nie poprawi -p chyba, że znudzi mu się włoskie catenaccio.

Seniorzy na boisku

Kariera piłkarska jest intensywna, ale krótka. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją piłkarze, którzy grają przez naprawdę długi czas. W przypadku La Ligi najdłużej na murawie oglądaliśmy Donato. Ten utalentowany gracz w dniu strzelenia swojej ostatniej bramki miał ł 40 lat, 4 miesiące i 17 dni. Był wówczas zawodnikiem Deportivo La Corua.

Rekordowa liczba żółtych kartek

Jak już zostało wspomniane, podczas rozgrywek La Ligi bardzo często piłkarze nie są w stanie kontrolować swoich emocji, przez co nie zawsze stosują się do zasad fair play. Tak było podczas spotkania mającego miejsce w kwietniu 2009 roku. W meczu pomiędzy Athletikiem a Rancingiem sędzia miał naprawdę dużo pracy. Pokazał aż 18 kartek - jedną czerwoną, 13 żółtych oraz 4 żółte, które skutkowały wydaleniem z boiska. Nie da się ukryć, że było to wyjątkowo emocjonujące spotkanie.

Kibice kochają La Ligę

Rozgrywki piłkarskie nie byłyby tak emocjonujące, gdyby nie kibice, którzy wiernie towarzyszą swoim ukochanym drużynom. Zespoły biorące udział w rozgrywkach La Ligi nie mogą narzekać na ich brak. Tylko w sezonie 2018/2019 na stadionach w Hiszpanii zasiadło aż 10 667 283 fanów! Oznacza to, że każdy mecz śledziło średnio 28 098 kibiców.


Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia.

Ewinner Sp. z o.o posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.