Wiadomości z Rybnika

Kwas hialuronowy wykorzystywany w kosmetyce - co warto o niem wiedzieć?

  • Dodano: 2019-12-05 14:30

Nie da się ukryć, że kwas hialuronowy uważany jest za jeden z najważniejszych składników wykorzystywanych obecnie kosmetyków. Wszystko przez jego cechy charakterystyczne i działanie. O czym dokładnie mowa?

Kwas hialuronowy – jakie są jego cechy?

HA jest związkiem chemicznym naturalnie występującym w ludzkim organizmie i to niemal w każdym jego fragmencie. Skóra skupia w sobie, aż 56% całej jego ilości. Niestety z czasem ten bardzo ważny dla zdrowia i urody składnik zaczyna stawać się coraz mniej obecny. Jest to spowodowane spowolnieniem procesów jego wytwarzania. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za utrzymanie protein strukturalnych. Mowa tutaj o kolagenie i elastynie. To właśnie one warunkują elastyczność, napięcie i sprężystość ludzkiej skóry. Drugą jego najważniejszą cechą jest zdolność do wiązania cząsteczek wody. To z kolei wpływa na utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry. Jako ciekawostkę można podać fakt iż jedna cząsteczka tego związku jest w stanie związać aż cztery tysiące razy więcej wody niż ona sama waży.

Właściwości kwasu hialuronowego

Właściwości kwasu hialuronowego wynikają z jego cech charakterystycznych. Niezwykłe zdolności do wiązania wody wpływają na nawilżenie skóry. Właśnie dlatego można ten związek spotkać w większości kremów mających nawilżać nasza skórę polecanych między innymi przez salony kosmetyczne takie jak http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-cialo/strzal-w-10/. Kwas hialuronowy, a także kolagen uważane są za źródło odpowiadające za młodość skóry. HA pełni także funkcje budulcowe jak i wypełnia przestrzenie międzykomórkowe. Odnajdziemy go również w ścianach naczyń krwionośnych i mazi stawowej. Przypisuje mu się również ochronę przed urazami mechanicznymi, a także pomoc w dystrybucji składników odżywczych do chrząstki. Dodaje się go również do płynów przeznaczonych dla soczewek kontaktowych. Wszystko przez to, że występuje on w ciele szklistym oka. Niestety po 25 roku życia ilość kwasu hialuronowego zaczyna maleć. Nasilenie tego procesu przypisuje się okolicom 40-tego roku życia. Przez to spowalniają procesy regeneracji skóry, a także pojawiają się oznaki starzenia. Wśród nich oczywiście znienawidzone zmarszczki i wiotkość skóry. Właśnie wówczas zaleca się częstsze odwiedzanie salonów kosmetycznych, które zabiegami wyrównują poziom kwasu hialuronowego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.