Wiadomości z Rybnika

Kubek z grafiką jak ze snu, czyli najlepszy gadżet reklamowy!

  • Dodano: 2022-05-06 13:15

Kubek reklamowy to jeden z lepszych gadżetów, jakie można wybrać do promocji swojego przedsiębiorstwa. Takie przedmioty mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo praktyczne, a co za tym idzie – można ich używać codziennie, przydają się zarówno w biurze, jak i w domowym zaciszu. Dodatkowo, posiadają sporą powierzchnię na reklamę, a obecna technologia pozwala umieszczać na niej naprawdę ciekawą, bogatą kolorystycznie i szczegółowo grafikę. Jeśli zastosujemy w kubku promocyjnym jakościową, estetyczną grafikę, bez problemu stanie się on fantastyczną ozdobą każdej kuchni. Reklamowy kubek używany stosunkowo często i nie zagubiony w odmętach kuchennych szafek, może stać się naprawdę rewelacyjną reklamą dla wielu firm.

Powierzchnia reklamowa kubka – co warto na niej umieścić?

Kubek reklamowy to jeden z najlepszych gadżetów z trzech istotnych powodów. Przede wszystkim – jest bardzo praktyczny. Praktycznie każdy człowiek pijąc wodę, kawę, herbatę wykorzystuje do tych czynności kubek. Po drugie – jest to naczynie tanie w produkcji. Po trzecie – posiada dużą powierzchnię reklamową. Poza rączką, która może mieć różnorodny kształt, całość kubka można zadrukować wybranym przez siebie tekstem, grafiką, logo i wieloma innymi rzeczami.

Co dokładnie umieścić na takim kubku? Każdego z nas ogranicza estetyka. Jedni lubią minimalizm, inni idą w bogactwo i przepych. Jedni chcą wykorzystać maksymalnie trzy kolory w projekcie, innym nie przeszkadza mnogość barw. Jeśli jesteś właścicielem firmy i stawiasz na kubki reklamowe jako na promocję, koniecznością będzie zdecydowanie o ogólnym zarysie tego, jak ma prezentować się kubek. Oczywiście w całym procesie twórczym zalecana jest pomoc grafików, którzy doskonale znają się na estetyce, panujących trendach oraz pomogą dobrać Ci wielkość, kolor, rozmieścić poszczególne elementy. Jednak zarys, zamysł z pewnością będzie pochodzić od Ciebie. Na kubku śmiało umieścić możesz logo firmy z ciekawą grafiką, logo z charakterystycznym dla Twojej branży cytatem bądź logo, a obok cytat motywacyjny, którym kierowałeś się podczas zakładania biznesu i kierujesz się obecnie. Wszystko to może się sprawdzić!

Jaki nadruk wykorzystać, aby całość była wytrzymała?

Kubek promocyjny to również kwestia nadruku, a dokładniej – jego technologii. Obecnie można wybierać w różnorodnych technikach, wśród których znajdziesz takie, jak:

  • Nadruk kalkomanią – duże powierzchnie, trwały, pozwala na mycie w zmywarce,
  • Nadruk bezpośredni – tani, pozwala na mycie w zmywarce,
  • Hydrokolor – możliwość zdobienia całego kubka, łączenie kilku technik, ograniczona trwałość, jedynie 250 sesji w zmywarce,
  • Nadruk z kalkomanią ograniczoną – ta technologia pozwala na odwzorowanie kolorów eg Pantone, można nią ozdobić cały kubek, jednak tutaj jest ograniczona trwałość, 250 sesji w zmywarce,
  • Nadruk termo czuły – zalecane mycie ręczne, jednak w tym przypadku mamy fotograficzną jakość nadruku.

Bardzo popularna technika sublimacyjna

Do jednych z najczęściej wybieranych technik należy nadruk sublimacyjny. Używa się do tego ekologicznych kolorów, a ponadto jest to bardzo trwała technika, która nie zawodzi!
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • Roman

    Kubki reklamowe to świetna sprawa. Sam zamawiam ich bardzo dużo ze SpiroPrint i ludziom się podobają. W sumie nie dziwne, bo grafika jest ładna i dobrze wydrukowana, a moje logo jest dobrze wkomponowane w całość.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.