Wiadomości z Rybnika

Krzesła biurowe dla wymagających - czym się kierować podczas zakupu?

  • Dodano: 2019-06-04 08:45, aktualizacja: 2019-06-04 08:55

Zakup dobrego krzesła biurowego tylko pozornie wydaje się prosty. Zdecydowanie łatwiej jest nam kupić fotel do domowego użytku, gdyż w takiej sytuacji mamy pewność kto będzie z niego korzystał. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu krzesła przeznaczone są przede wszystkim do biura. Jeżeli zatrudniamy pracowników, musimy pamiętać, że siedzisko powinno być na tyle uniwersalne, żeby sprostać wymaganiom skrajnie różnych osób.

Bierzemy pod uwagę czas eksploatacji

Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach zaznacza, że ważnym kryterium przy zakupie krzesła biurowego jest orientacyjny czas jego użytkowania. Inne krzesło sprawdzi się, kiedy przy biurku spędzamy do dwóch godzin, inne natomiast, kiedy pracujemy godzin kilkanaście.

Jeżeli wiemy, że z krzesła będziemy korzystać krótko (maksymalnie do dwóch godzin dziennie) nie ma konieczności kupowania najdroższego, nowoczesnego modelu. Przy tym czasie nie odczujemy dyskomfortu związanego z długotrwałym siedzeniem. Wystarczy nam, że krzesło będzie miało obrotową podstawę, możliwość regulacji wysokości, a także stabilne oparcie dla lędźwiowej części kręgosłupa. Tyle wystarczy, żeby pracować lub uczyć się bez uczucia dyskomfortu przez dwie godziny.

Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, kiedy krzesła biurowe mają nam służyć codzienne nawet przez kilkanaście godzin, lub też wiemy, że będzie z nich korzystało kilka osób. Wówczas muszą być one zdecydowanie bardziej wytrzymałe i wygodne. Przede wszystkim oparcie krzesła ma być odpowiednio wysokie - powinno sięgać wysokiej osobie przynajmniej do łopatek. Przy orientacyjnym czasie użytkowania do czterech godzin dobrze jest zdecydować się także na takie funkcje jak:

  • możliwość regulacji kąta oparcia,

  • regulację wysokości oparcia,

  • regulowaną głębokość siedziska,

  • a także regulowaną siłę oporu oparcia.

Krzesła biurowe do zadań specjalnych - charakterystyka

W przypadku, kiedy krzesło biurowe ma służyć nam lub naszym pracownikom przez osiem godzin lub dłużej, powinniśmy wybierać najbardziej zaawansowane modele. Zdaniem eksperta z salonu mebli biurowych w Katowicach, krzesło biurowe do długotrwałej pracy musi dawać nam dodatkowo możliwość swobodnego kołysania się, możliwość blokady oparcia i siedziska (przynajmniej w czterech - pięciu pozycjach).

Wygodne siedzisko ma płaską powierzchnię, a jego krawędzie są zaokrąglone. Bardzo ważnym elementem są podłokietniki - nowoczesne modele krzeseł oferują możliwość regulacji ich wysokości, użytkownik może również swobodnie modyfikować odległość pomiędzy podłokietnikami.

Ciekawym udogodnieniem, które możemy spotkać w nowoczesnych krzesłach biurowych jest funkcja Anti-Shock -dzięki niej unikamy uderzenia oparcia w plecy po zwolnieniu blokady. W dłuższej perspektywie czasu to udogodnienie nabiera dużego znaczenia.

Zastanówmy się nad wyborem materiału

Wiele osób podczas zakupu krzeseł biurowych nie zastanawia się nad wyborem materiałów, z których są one wykonane. Jest to duży błąd, gdyż niewłaściwy, słabej jakości materiał sprawia, że fotel bardzo szybko się niszczy. To jednak nie koniec. Eleganckie fotele wykonane z ekologicznej skóry wprawdzie wyglądają świetnie, jednak bardzo się nagrzewają i kleją do ciała, co powoduje (zwłaszcza latem) ogromny dyskomfort. Jeżeli więc mamy wybierać pomiędzy skórą naturalną a ekologiczną, powinniśmy zdecydować się na tę pierwszą pomimo wyższej ceny.

W większości biur największą popularnością cieszą się krzesła z wykończeniem z miękkiego materiału. Ich podstawową zaletą jest fakt, że siedzenie na nich jest bardzo komfortowe, a nasza skóra (nawet przy kilkunastogodzinnej pracy) może oddychać. Wadą tego typu materiałów jest stosunkowo niska odporność na zabrudzenia. Jeżeli więc decydujemy się na ich zakup, zwróćmy uwagę na kolorystykę (jasne krzesła nie są wskazane, gdyż widać na nich nawet najdrobniejsze plamy).

Krzesła biurowe, które spełnią oczekiwania wielu osób

Zakup krzesła biurowego, z którego ma korzystać wielu pracowników z oczywistych względów jest kłopotliwy. Powinno być ono jak najbardziej uniwersalne. Nawet kiedy uznamy, że jest niezwykle wygodne, musimy liczyć się z faktem, że będą siedziały przy nim osoby o zupełnie innych gabarytach niż nasze. W przypadku, kiedy mamy wątpliwości, czy fotel, który nas interesuje sprawdzi się w firmie zatrudniającej wielu pracowników, dobrze jest skonsultować zakup z profesjonalnym doradcą.

Gdzie w Katowicach kupić krzesła biurowe?

Osoby mieszkające w Katowicach i innych większych miastach nie powinny mieć problemu z zakupem krzeseł biurowych. W samych Katowicach funkcjonuje co najmniej kilka dobrze wyposażonych salonów mebli biurowych takich jak NoNameOffice. Mamy również możliwość zakupu tego typu krzeseł przez internet, choć nie jest to wskazane, kiedy nie mieliśmy okazji przetestować wybranych modeli. Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach rekomenduje zakup bezpośredni, gdyż pozwala on na obejrzenie z bliska dużej ilości krzeseł, co więcej klient ma możliwość skonsultowania wyboru z przeszkolonym personelem, który pomoże mu w podjęciu najlepszej decyzji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.