Wiadomości z Rybnika

Krótka historia złotej biżuterii. O czym świadczyło jej posiadanie?

  • Dodano: 2022-05-06 09:30

Wydaje się, że złoto od zawsze było czymś pożądanym przez ludzi. Już w czasach starożytnych tworzono biżuterię, która pełniła nie tylko funkcję ozdobną, ale również ochronną. Złote amulety wysadzane szlachetnymi kamieniami, noszone przez mieszkańców starożytnego Egiptu, miały za zadanie odstraszać złe duchy – często zabierane były przez właściciela do grobu, dzięki czemu świetnie się zachowały. W średniowieczu złoto było symbolem władzy i dostojeństwa, natomiast w epoce wiktoriańskiej ze złota tworzony biżuterię zawierającą pamiątki po zmarłych – najczęściej zęby. Biżuteria ze złota, niezależnie od epoki, miała więc szczególne znaczenie dla posiadaczy – tak jest też dziś.

Złote dodatki zawsze w modzie. Z czym łączyć złotą biżuterię?

Wyjątkowość złota polega na tym, że pasuje ono każdemu – ze względu na fakt komponowania się zarówno z ciepłymi i zimnymi barwami. Złota biżuteria idealnie sprawdza w eleganckich kreacjach. Stanowi bowiem zgrany duet z czernią i bielą, przez co łączenie ich ze sobą nigdy nie będzie błędem. Taka biżuteria komponuje się znakomicie także z modną szmaragdową zielenią, czyniąc stylizację dopieszczoną w każdym szczególe. Sprawdzi się też idealnie z pastelową paletą barw, będąc świetnym dodatkiem do codziennego ubioru. Przez swoją uniwersalność, złota biżuteria jest najczęściej wybierana przez kobiety, które pragną dopełnić swój ubiór o pasujące dodatki. A że złoto pasuje do wszystkiego, jest najlepszym z możliwych wyborów. Dlatego też złota biżuteria damska stanowi fenomenalny prezent dla ukochanej kobiety. Moda na złoto nigdy nie przemija, przez co ma się pewność, że dodatek może być noszony przez cały czas z dumą – perfekcyjnie dopełniając look.

Prezent idealny i uniwersalny. Szeroki wybór na każdą okazję

Obecnie sklepy oferują biżuterię na każdą okoliczność. Wszystko dzięki licznym projektom, które można dopasować do ukochanej osoby. Złota biżuteria damska jest właściwym wyborem, jeżeli chce się obdarować ukochaną osobę czymś symbolicznym i jednocześnie modnym. Szeroką ofertę dodatków ze złota oferuje firma Murrano, prezentując na swojej stronie ogromny wybór bransoletek, naszyjników i zawieszek wykonanych z tego cennego materiału. Jeżeli więc chcemy podarować ukochanej coś na szczęście, najwłaściwszą opcją będzie bransoletka z symboliczną złotą zawieszką w kształcie podkowy. Na rocznicę związku romantycznym pomysłem będzie sprezentowanie naszyjnika z serduszkiem, który przypominałby o tym, że jest się kochanym cały czas. Bez szczególnej okazji wyjątkowo sprawdzają się bransoletki o klasycznych kształtach, nie posiadające symbolicznej zawieszki czy wzoru. Wniosek z tego jest więc prosty: najlepszym prezentem dla złotej kobiety jest złota biżuteria.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.