Wiadomości z Rybnika

Komoda dla niemowlaka - rozwiązanie, bez którego trudno się obejść

  • Dodano: 2021-01-22 10:30, aktualizacja: 2021-02-05 11:34

Meble w pokoju niemowlaka muszą zapewniać też komfort jego rodzicom. Wręcz obowiązkowym elementem wyposażenia jest komoda ze względu na swoją pojemność i wygodny dostęp do rzeczy. Atrakcyjnie zaprojektowana pozytywnie wpływa na estetykę pokoju. Jaką komodę wybrać? Co decyduje o jej popularności w pokoju dziecięcym?

Komoda dopasowana do potrzeb – bogaty wybór modeli

Meble dla niemowlaków i starszych dzieci charakteryzują się lekkością form oraz praktycznymi rozwiązaniami. Ich estetyka powinna wywoływać przyjemne wrażenie. Zwróć uwagę na prostotę kształtów i jasne kolory, które wprowadzają do wnętrza spokój oraz harmonię. Idealne meble dla niemowlaka współgrają z wystrojem pokoju i sprzyjają bezpieczeństwu dziecka, ale ułatwiają również rodzicom opiekę nad nim. Komoda jest najwygodniejszym rozwiązaniem w kwestii przechowywania rzeczy dziecka. Umożliwia posegregowanie ich, a przy tym zapewnia szybką i bezproblemową dostępność ubranek oraz wszelkich akcesoriów. Komoda może składać się wyłącznie z wysuwanych szuflad, ale również z szuflad i półek znajdujących się za zamkniętymi drzwiczkami. Poszczególne modele różnią się nie tylko rodzajem schowków, ale również ich liczbą. Dzięki temu komodę łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb.

Materiały i wykonanie – niezastąpiona jakość

Przy wyborze komody dla niemowlaka należy przyjrzeć się, czy jej wykończenie nie wzbudza zastrzeżeń. Powierzchnia powinna być gładka, a kanty nieostre. Najlepsza komoda dla niemowlaka to komoda wykonana z naturalnych materiałów. Komody z wysokiej jakości drewna sosnowego i bukowego znajdziesz na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-niemowlaka/komoda-dla-niemowlaka/. Meble są pokryte ekologicznymi farbami wodnymi, które nie wywołują alergii. Bezpieczeństwo maluszków jest najważniejsze, dlatego wybieraj wyposażenie z certyfikatami potwierdzającymi jego jakość.

Nowoczesne mechanizmy otwierania i zamykania

Aby komoda na ubranka dla niemowlaka była w pełni bezpieczna i wygodna w użytkowaniu, warto przyjrzeć się dostępnym mechanizmom otwierania oraz zamykania. Wiele modeli jest wyposażonych w tradycyjne uchwyty połączone z systemami cichego zamykania. Zamiast uchwytów możesz też zdecydować się na efektowne wycięcia. Dostępne są również zamknięcia bezuchwytowe typu tip-on.

Dodatkowe funkcje komody

W urządzaniu pokoju niemowlaka ważna jest estetyka, ale zawsze należy zwracać uwagę również na kwestię bezpieczeństwa i funkcjonalność. Niemowlę wymaga szczególnej opieki, dlatego przydatnym elementem wyposażenia jest przewijak. Nie musisz kupować go osobno. Dostępne są komody z przewijakami. Zapewniają stabilność podczas przewijania. Gdy przewijak nie będzie już potrzebny, można go zdemontować i komoda nadal będzie spełniać swoje zadanie. Demontaż jest prosty – każdy może przeprowadzić go samodzielnie. Zakup komody z przewijakiem ułatwia opiekę nad niemowlakiem, ale mebel będzie odpowiedni również, gdy dziecko podrośnie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.