Wiadomości z Rybnika

Kominek elektryczny – czy warto się na niego zdecydować?

  • Dodano: 2022-03-30 10:15

Wielu z nas marzy o własnym kominku. Przyjemne ciepło, do tego miłe dla ucha trzaskanie palącego się drewna. Niestety, nie każdy może sobie na taki kominek pozwolić, ponieważ wybudować można go jedynie we własnym domu. W takiej sytuacji dobrą alternatywą może być kominek elektryczny.

Nowoczesna alternatywa dla twojego mieszkania

Mieszkając w bloku nie możemy pozwolić sobie na niektóre luksusy. Jednym z nich jest typowy kominek. Mimo wszystko czasem warto poszukiwać alternatyw. Fakt, oznacza ona przeważnie pewne ustępstwa, jednak przynajmniej jest to jakieś rozwiązanie, które choć w części odpowie naszym potrzebom.

Kominek elektryczny jest przedmiotem zdecydowanie wartym rozważenia. Przede wszystkim jest on zasilany prądem, a więc nie wymaga od nas dodatkowej wentylacji. Owszem, nie wytwarza on prawdziwego ognia, a jedynie jego iluzję. Natomiast dzisiejsze modele, które możemy znaleźć między innymi na https://euroterm24.pl/radom pokazują, że jest to iluzja naprawdę realistyczna. Niektóre egzemplarze posiadają bowiem funkcję 3D, która często wzbogacona jest odpowiednimi efektami dźwiękowymi. W efekcie otrzymujemy realistyczne doświadczenie, które potrafi stworzyć odpowiedni klimat w naszym mieszkaniu. 

Warto również wspomnieć o wygodnym udogodnieniu, jakim jest dołączany do zestawu pilot. Dzięki niemu możemy regulować moc „ognia”, czy też wybrać odpowiedni dźwięk do emisji. Co również istotne, samo podłączenie urządzenia jest naprawdę proste.

Czy kominek elektryczny daje ciepło?

Nad tą kwestią zastanawia się wiele osób. Odpowiemy w ten sposób – jeśli zależy nam na ogrzewaniu całego mieszkania za pomocą tego urządzenia, to będziemy rozczarowani. Natomiast jeśli chcemy uzyskać dodatkowych kilka stopni w pomieszczeniu, w którym będzie znajdować się kominek, to jest to już jak najbardziej możliwe. 
Wszystko za sprawą metalowych zwojów, które zaczną nagrzewać się po włączeniu urządzenia. Co istotne, za pomocą wyżej wspomnianego pilota będziemy mogli ustalić, jaką temperaturę chcemy osiągnąć. W kominek wbudowany jest również specjalny wentylator, którego celem jest wypuszczanie nagromadzonego ciepła do pomieszczenia. 

Główne zalety kominka elektrycznego

Trzeba przyznać, że nowoczesne kominki elektryczne posiadają wiele zalet. Przede wszystkim ich obsługa jest bardzo prosta. Na dobrą sprawę taki kominek wystarczy podłączyć, aby już po chwili cieszyć się jego działaniem. Nie musimy rozpalać paleniska, pilnować dokładania opału, nie musimy również czyścić paleniska. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju rozwiązanie dla leniwych, którzy mogą łatwo stworzyć w swoim mieszkaniu przyjemną atmosferę bez konieczności wykonywania męczących prac przy kominku. 

Poza tym kominki elektryczne są stosunkowo niewielkich rozmiarów, przez co nie zajmą w naszym mieszkaniu wiele przestrzeni. Dodatkowo są także bezpieczne, dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na ryzyko pożaru w przypadku nieuwagi. Ponadto na rynku znajdziemy wiele różnych modeli, dzięki czemu z całą pewnością znajdziemy egzemplarz, który przypadnie nam do gustu. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.