Wiadomości z Rybnika

Kolokwia i egzaminy z notatek.pl

  • Dodano: 2019-11-16 13:45, aktualizacja: 2020-01-16 13:49

Początek roku akademickiego to czas, kiedy większość studentów myśli jeszcze o wakacjach. Naukę warto jednak zacząć od samego początku, gdyż wielu prowadzących robi kolokwia już na trzecich zajęciach. Ich zaliczenie będzie zdecydowanie łatwiejsze, kiedy będziemy posiadać komplet solidnych notatek. Jeżeli nim nie dysponujemy – zajrzyjmy na notatek.pl.

Regularna nauka procentuje

Musimy przyznać, że większość studentów najchętniej zaczęłaby naukę na dzień przed sesją. Na wielu uczelniach jest to jednak niemożliwe. Studenci oprócz wykładów mają do zaliczenia ćwiczenia czy konwersatoria, które rządzą się innymi prawami. W większości przypadków, żeby móc przystąpić do egzaminu z wykładu, należy mieć w indeksie ocenę z ćwiczeń. Na wielu takich zajęciach kolokwia organizowane są regularnie. Bywa również tak, że prowadzący chcąc zmobilizować grupę do nauki organizuje tak zwane wejściówki – krótkie testy, które sprawdzają znajomość zagadnień z poprzednich zajęć. Kto nie zaliczy takiego testu może zostać wyproszony za drzwi.

Regularna nauka jest jak najbardziej wskazana, jednak bardzo często zdarza się, że nie jesteśmy przygotowani na ćwiczenia. W sytuacji, kiedy byliśmy nieobecni lub nie robiliśmy notatek, możemy mieć poważne problemy z zaliczeniem kolokwium. Jesteśmy szczęściarzami, jeżeli mamy kolegów, którzy podzielą się z nami materiałami. Jednak nie zawsze się tak dzieje.

Notatki z notatek.pl

Jeżeli przed nami ważne kolokwium, a nie dysponujemy dobrymi notatkami, jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Na szczęście jest serwis notatek.pl, który dysponuje ponad 120 tysiącami notatek z takich dziedzin jak między innymi:

Możemy się pochwalić 300 tysiącami zarejestrowanych użytkowników, wśród których jest ponad 50 wykładowców. Nasz serwis działa nieprzerwanie od ośmiu lat i stale się rozwija.

Pomimo, że w naszych bazach jest ogromna ilość materiałów, użytkownicy nie mają najmniejszych problemów z ich wyszukiwaniem. Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce mogą oni segregować notatki w zależności od przedmiotu, kierunku studiów, uczelni, a nawet nazwiska prowadzącego.

Nasze notatki są ostatnią deską ratunku dla wielu studentów, którzy nie uczęszczali aktywnie na zajęcia.

Dlaczego warto uczyć się z notatek.pl również w trakcie sesji?

Zaliczenie kolokwium jest sprawą stosunkowo prostą, gdyż zazwyczaj obejmuje ono niewielką ilość materiału. Znacznie poważniejszym problemem jest zdanie egzaminu, zwłaszcza egzaminu z całego roku. Często jest to trudne nawet dla studentów, którzy byli obecni a wszystkich wykładach. Niestety nasz mózg ma ograniczone zdolności zapamiętywania i często po prostu nie pamiętamy o czym była mowa na drugich zajęciach. W takich chwilach notatki są nam niezbędne. Jeżeli posiadamy własne notatki – doskonale. Sprawdźmy jednak, czy są one kompletne. Czasami zdarza się, że pominiemy zanotowanie ważnego zagadnienia, o którym po kilku miesiącach już nie pamiętamy. W takich chwilach dobrze byłoby porównać przynajmniej dwa komplety notatek. W celu znalezienia wartościowych materiałów odwiedźmy serwis notatek.pl.

Niejednokrotnie zdarza się, że egzamin obejmuje wyjątkowo szeroki zakres materiału. Jeżeli wykładowca zalecił nam przeczytanie kilkunastu lub kilkudziesięciu książek, podczas sesji nie będziemy mieli czasu ani możliwości do nich wracać. W serwisie notatek.pl możemy znaleźć ich streszczenia, które na kilka dni przed egzaminem są na wagę złota.


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.