Wiadomości z Rybnika

Klinika stomatologiczna na duże problemy z uzębieniem

  • Dodano: 2017-06-16 14:15

Od dziecka wpaja się nam do głowy, że o zęby trzeba dbać. Powinny być białe, zdrowe i mocne. Do tego, służy nam nie tylko szczotka i pasta, odpowiednie mycie i czyszczenie zębów, ale także dieta.

Jednak czasem matka natura daje nam wyjątkowo słabe zęby, które szybko się psują lub wypadają. Pomimo odpowiedniej diety oraz higieny. Stajemy wtedy przed wyborem, czy stomatologia estetyczna jest w stanie nas z tego problemu wybawić? Gdzie i w jaki sposób najlepiej wstawić sobie implanty dentystyczne?

Kto dokonuje wszczepienia implantów?

Według szacunków producentów, tylko 6% stomatologów specjalizuje się w implantologii. Jednak polskie prawo nie nakłada na lekarza obowiązku uzyskania specjalnego certyfikatu czy zdania egzaminu dopuszczającego do praktykowania implantologii. Wystarczy być stomatologiem. Kursy i szkolenia wymagają sporych nakładów finansowych oraz czasowych, które mogą zapewnić tylko duże kliniki stomatologiczne. Bardzo niewiele jest małych gabinetów, w których lekarz posiada odpowiednie szkolenie z implantologii.

Przygotowanie i zaplanowanie zabiegu

Doświadczony lekarz, zanim przeprowadzi zabieg, poświęca dużo czasu na wywiad oraz diagnostykę pacjenta. Dlatego dobrze wyposażony gabinet będzie miał możliwość diagnozowania stanów chorobowych i nieregularności w naszym organizmie, co może znacznie zaważyć na skuteczności implantacji oraz procesu gojenia.

Kolejną ważną rzeczą dostępną w wybranym dokładnie gabinecie jest możliwość zdjęć RTG panoramicznego oraz 3D. Nie tylko wybranego fragmentu szczęki, ale całego uzębienia. Powinna też istnieć możliwość zrobienia dodatkowych zdjęć w trakcie zabiegu. Tak skrupulatna diagnostyka powoduje, że implant nie wypadnie ani nie spowoduje stanu zapalnego.

Gdzie najlepiej przeprowadzić zabieg?

Jeśli chcemy wszczepić sobie implanty zębów, to najlepiej wybrać do tego klinikę specjalistyczną. Ponieważ, aby specjalizować się w danej dziedzinie, placówka musi zdobywać certyfikaty (zarówno polskie jak i międzynarodowe), a lekarze stale się szkolić i praktykować na żywym organizmie a nie tylko na fantomach. Zatem przy wyborze placówki kierujmy się jej specjalizacją oraz doświadczeniem lekarzy.

W dzisiejszych czasach, brzydkie i zepsute zęby to tylko efekt naszego niedbalstwa oraz niechlujstwa a także strachu. Jednakże jest oczywiste iż uszkodzenie uzębienia wynika również z wypadków np. rowerowych. Albo panicznie się boimy wizyty u stomatologa albo uważamy, że nasze zęby są niezniszczalne.

Niemniej, jeśli już dojdzie do poważnych problemów z uzębieniem, należy jak najszybciej udać się do lekarza, bowiem nie leczone ubytki mogą poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu. A jeśli zdecydujemy się na poważniejsze zabiegi, to wybierajmy kliniki specjalistyczne, wieloosobowe które inwestują w bardzo dobry sprzęt diagnostyczny oraz w dokształcanie swoich pracowników. Małe gabinety nie są w stanie zagwarantować pełnej i profesjonalnej obsługi w przypadkach bardziej skomplikowanych, jak na przykład wszczepienie implantu czy RTG cyfrowe.

Posiadanie zdrowych oraz białych zębów jest gwarantem nie tylko zdrowia, ale też powodzenia. Bowiem według badań, mężczyźni i kobiety prawie w równym stopniu oceniają stan uzębienia partnera podczas pierwszego spotkania. Warto zatem dbać o stan swoich zębów dla własnego dobrego samopoczucia. Uśmiech jest Twoją wizytówką i w wielu sytuacjach przepustką do sukcesu zawodowego.

Artykuł poleca CANDEO Clinic Poznań

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.