Wiadomości z Rybnika

Kartoniki i pudełka na ciasta weselne – praktyczne i niezastąpione

  • Dodano: 2020-01-10 10:30

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka.

Nic więc dziwnego, że każda Młoda Para chce, aby ten dzień by wyjątkowy, a wszelkie szczegóły wydarzenia dopięte zostały na ostatni guzik. Coraz częściej Młodzi nie tylko otrzymują prezenty od swoich gości weselnych, ale i sami pragną ich uhonorować, wręczając drobne upominki – na pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

Obdarowywanie gości weselnym upominkami nie jest wcale nową, chwilową modą. Tradycją jest wręczanie wychodzącym z wesela gościom butelki wódki weselnej lub pudełka wypełnionego ciastami z weselnego stołu. Skąd taki zwyczaj? Otóż często zaproszeni goście przyjeżdżają z daleka – z tego powodu niezwykle miłą formą podziękowania przez parę narzeczonych jest obdarowanie przyjezdnych za chęć uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu, mimo tego, że wiązał się z wysiłkiem podróżowania, a czasem koniecznością wzięcia urlopu w pracy i poniesienia dodatkowych, nierzadko wysokich kosztów. Jednak nawet jeżeli goście przyjeżdżają na wesele z drugiego końca kraju, taki symboliczny podarunek jest miłym gestem i formą podziękowania za uczestnictwo w Waszym święcie. Specjalnie przygotowane paczki ze słodkościami będą również dalszą formą celebracji Waszego ślubu. Jeśli chcecie, żeby każda opuszczająca wesele para otrzymała paczuszkę z ciastem weselnym, warto pomyśleć o tym dużo wcześniej i przygotować odpowiednią ilość opakowań, by nie kazać gościom czekać, a także nie tracić czasu na pakowanie ciasta prosto ze stołu.

Warto również pomyśleć o wygodnym i estetycznym opakowaniu, by słodkości łatwo można było przetransportować do domu, a one same nie uległy zniszczeniu podczas drogi. Idealnie sprawdzą się specjalne kartoniki i pudełka na ciasta, które posiadają wygodny uchwyt. Dodatkowo mogą być zaopatrzone w dedykowaną grafikę, pasującą do zaproszeń ślubnych lub winietek ustawionych na stołach weselnych. Mogą być w nią wkomponowane Wasze imiona, data uroczystości oraz dodatkowe słowa, np. „dziękujemy, że byliście z nami”. Wasi goście z pewnością docenią ten miły gest, a następnego dnia przy porannej lub popołudniowej kawie jeszcze raz ciepło pomyślą o Was, zajadając się przepysznymi łakociami.

Kartoniki i pudełka na ciasta weselne – praktyczne i niezastąpione

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.