Wiadomości z Rybnika

Jakie mieszkania oferuje deweloper i dlaczego warto w nie inwestować?

  • Dodano: 2023-11-07 11:15, aktualizacja: 2023-11-07 12:26

Osoby zainteresowane kupnem mieszkania mają dziś w czym wybierać. W ofertach nie brakuje mieszkań pochodzących z rynku wtórnego, ale i pierwotnego. Co chwilę powstają nowe inwestycje budowlane. Jakie mieszkania oferuje deweloper i dlaczego warto je kupić?

Jakie mieszkania oferuje deweloper?

Zarówno deweloper w Łodzi, jak i w każdym innym mieście oferuje mieszkania w stanie deweloperskim. To oznacza, że nieruchomości te przed przeprowadzką wymagają wykończenia. Nabywca musi zatem pomalować ściany, wykończyć podłogi, ułożyć płytki i przede wszystkim wyposażyć mieszkanie w niezbędne meble oraz sprzęt.

Konieczność wykończenia mieszkania kupionego od dewelopera wcale nie oznacza mieszkania w złym stanie, czy wcześniej używanego. Deweloper sprzedaje nowe nieruchomości, jeszcze nigdy przedtem nie zamieszkane. Są to mieszkania od podstaw tworzone przez dewelopera, ale z pomocą wielu fachowców.

Stan mieszkania oferowanego przez dewelopera może być jednak inny. Jak ma ono wyglądać w dniu odbioru, zależy wyłącznie od indywidualnych ustaleń. Zakup mieszkania w stanie deweloperskim, a więc wymagającym samodzielnego wykończenia, ma jednak wiele zalet.

7 zalet mieszkania, które sprzedaje deweloper

Deweloper w Łodzi i w innych większych miastach oferuje mieszkania, które mają wiele zalet. W ogóle zakup mieszkania od dewelopera generuje wiele korzyści. Oto najważniejsze, najczęściej wymieniane przez ekspertów.

  1. Mieszkanie pochodzące z rynku pierwotnego, czyli od dewelopera, ma wyższą wartość niż mieszkanie, które miało wielu właścicieli. Takie będzie łatwiej sprzedać, czy nawet wynająć w przyszłości.
  2. Nowe mieszkanie można wykończyć według uznania i własnych upodobań. Nie trzeba skuwać płytek, zrywać podłóg, łatać ścian itd. Prace wykończeniowe przebiegają szybciej i z łatwością.
  3. Nowe mieszkanie to nowe budownictwo. Należy więc spodziewać się nowoczesnych technologii. Deweloperzy coraz częściej stosują energooszczędne rozwiązania mające korzystny wpływ na całe mieszkanie.
  4. Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się wieloma udogodnieniami. Winda, komórka lokatorska, wózkarnia, plac zabaw, elementy małej architektury, miejsca parkingowe, a do tego przestrzeń umożliwiająca wypoczynek na świeżym powietrzu.
  5. Ogromnym plusem inwestycji w mieszkanie od dewelopera jest zwolnienie podatkowe. Kupujący mieszkania na rynku pierwotnym są zwolnieni od zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Podatek ten wynosi 2% wartości nieruchomości.
  6. Oferta mieszkań w stanie deweloperskim jest bardzo szeroka, co umożliwia znalezienie wymarzonego. I można mieć tu specjalne oczekiwania typu okna od wschodu, czy balkon w sypialni, a taras w salonie.
  7. Ponadto istnieje coś takiego, jak rękojmia, czy gwarancja. Deweloper przez 5 lat od odbioru nieruchomości odpowiada za jej ewentualne wady.

Mimo iż deweloper oferuje mieszkania wymagające kosztownego wykończenia, ich zalety przemawiają za tym wyborem. Warto zatem rozejrzeć się za mieszkaniem na rynku pierwotnym.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.