Wiadomości z Rybnika

Jak zadbać o iPhone X?

  • Dodano: 2022-07-21 09:45, aktualizacja: 2022-08-17 10:23

iPhone to nie tylko telefon – dla wielu użytkowników to przede wszystkim wielofunkcyjne urządzenie, które służy również do pracy. Wśród wymienianych modeli iPhone X cieszy się dużą popularnością i wciąż wiele osób decyduje się na jego zakup. Dbanie o telefon to nie tylko jego regularne czyszczenie czy utrzymywanie choć kawałka wolnej pamięci na dysku. Poznaj sposoby na zadbanie o swój smartfon!

Zapewnij mu odpowiednią ochronę

Podstawą zabezpieczenia telefonu, nie tylko w momencie zakupu jest odpowiednie etui oraz szkło hartowane lub folia zabezpieczająca ekran. Jako że urządzenie ma lekko wystający aparat, to warto zabezpieczyć je dedykowanym szkłem ochronnym. Pamiętaj, by raz na jakiś czas ściągnąć etui i wyczyścisz wszelkie porty czy miejsce głośników – tam stale zbiera się brud. Używaj do tego dedykowanych szmatek z miękkiego materiału. Pamiętaj, by w jednej kieszeni z telefonem nie nosić kluczy lub monet. Zarówno na ekranie, jak i na etui mogą pojawić się rysy. Hurtownia akcesoriów GSM zapewnia szeroką dostępność akcesoriów ochronnych właśnie do iPhone. Jeżeli nie zdążyłeś zabezpieczyć odpowiednio ekranu i uległ uszkodzeniu, to warto jak najszybciej go wymienić. Wówczas będziesz mógł cieszyć się przywróconą funkcjonalnością telefonu. Wyświetlacze do iPhone X to wydatek rzędu kilkuset złotych, co jest dużo korzystniejsze niż kupno nowego smartfonu.

Higiena użytkowania

W codziennym pędzie warto pamiętać o odpowiedniej higienie użytkowania smartfonu. Zadbaj o aktualizacje oprogramowania – zwiększają bezpieczeństwo, optymalizują aplikacje i pracę całego urządzenia. Do ładowania baterii używaj jedynie dedykowanej ładowarki, która pochodzi od producenta. W skrajnych temperaturach – latem lub zimą unikaj wystawiania telefonu na słońce czy mróz. W ten sposób może zmniejszyć się pojemność baterii. Pamiętaj o usuwaniu plików z pamięci masowej, dzięki czemu szybkość urządzenia będzie stale doskonała. Zamykaj aplikacje, z których nie korzystasz. Zadbaj również o zabezpieczenie urządzenia. Wykorzystaj do tego dwustopniową weryfikację konta Apple ID. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje dane są w pełni bezpieczne.

Zadbanie o odpowiednią obsługę sprawia, że urządzenia marki Apple przez długi czas zachowują swoją wartość. Model pewnością będzie służył przez wiele lat. Zadbaj o odpowiednie etui i udaj się do serwisu, by specjaliści założyli odpowiednią folię lub szybkę. Staraj się na bieżąco sprawdzać stan techniczny urządzenia i w razie konieczności udaj się do punktu napraw, który pomoże rozwiązać każdy problem. 


Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.