Wiadomości z Rybnika

Jak zacząć mówić po angielsku? Pomogą Ci w tym wyjazdy językowe dla dorosłych

  • Dodano: 2021-03-29 15:15

Zdecydowana większość dorosłych osób, które uczyły się języka angielskiego w szkole ma jeden problem - całkiem nieźle pamięta reguły dotyczące stosowania czasów, sporo rozumie, jest w stanie napisać przyzwoitą wypowiedź, ale kiedy przychodzi do rozmowy, w głowie pojawia się absolutna blokada przed mówieniem. Zwłaszcza jeśli naszym rozmówcą jest rodzimy użytkownik języka.

Na szczęście istnieją sposoby na radzenie sobie z tak zwaną blokadą językową, a jednym z najbardziej efektywnych jest całkowite zanurzenie się w języku, czyli tak zwana "imersja językowa".

Codzienny kontakt z językiem, jak o niego dbać?

Oczywiście idealnym sposobem na całkowite zanurzenie się w języku byłaby przeprowadzka, albo przynajmniej wyjazd za granicę. Niestety, nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Jednak już nasze codzienne nawyki mogą zostać zmodyfikowane w taki sposób, żeby zapewnić nam codzienny kontakt z angielskim.

Przykładowo jeśli oglądamy seriale na którymś z popularnych kanałów streamingowych, warto zrezygnować z polskiego lektora i postawić na napisy, które z czasem będziemy mogli wymienić na napisy w języku angielskim. Poza tym zadbajmy o to, żeby słuchać anglojęzycznych podcastów (nawet jeśli na początku nic nie będziemy rozumieć, to nic nie szkodzi, ważne jest osłuchanie się z językiem). Możemy również zmienić język docelowy na naszych urządzeniach czy na profilach społecznościowych na angielski. W ten sposób nauczymy się wielu przydatnych zwrotów.

W przypadku nauki aktywnych kompetencji językowych, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze stron i aplikacji opartych na wymianie językowej. Sprawdźmy również, czy w naszym kraju nie działają kawiarenki językowe, gdzie przychodzą ludzie chętni na konwersacje po angielsku, często także native speakerzy!

A jeśli mamy do zagospodarowania urlop i chcielibyśmy poświęcić go nie tylko na dobrą zabawę, ale również rozwój osobisty, świetnym pomysłem będą obozy językowe dla dorosłych.

Obozy językowe dla dorosłych - zanurz się w języku!

Obozy językowe Angloville dla dorosłych to idealna propozycja dla tych, którzy znają angielski, ale mają problemy z aktywnym korzystaniem z niego. Tygodniowy wyjazd na trenie Polski lub do jednego z krajów anglojęzycznych pozwoli przełamać barierę językową i przekonać się, że mówienie po angielsku wcale nie jest trudne!

Wyjazdy językowe dla dorosłych pomagają przede wszystkim nabrać pewności siebie. Program kursów stawia na praktyczną naukę języka, czyli radzenie sobie w codziennych sytuacjach wymagających komunikowania się po angielsku. Uczestnicy przełamują barierę w mówieniu, a także przez cały tydzień mają kontakt z rodzimymi użytkownikami języka z różnych krajów anglojęzycznych, co pozwala na osłuchanie się z wieloma akcentami. Można więc śmiało powiedzieć, że nauka języka na takim obozie opiera się na wymianie kulturowej.

Wyjazdy językowe dla dorosłych trwają jedynie tydzień, więc bez problemu znajdziemy na nie czas w ramach naszego urlopu! Warto z nich skorzystać, bo jest to, zaraz po przeprowadzce za granicę, najbardziej efektywna metoda nauki języka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.