Wiadomości z Rybnika

Jak wysłać przesyłkę kurierską?

  • Dodano: 2016-12-20 15:45

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą o charakterze handlowym, zwłaszcza w Internecie, stale korzystają z usług pocztowych i kurierskich.

Mogą one przesyłki kurierskie organizować na podstawie podpisanej z wybraną firmą umowy, np. z DHL Parcel. Oferuje  ona rózne typy przesyłek kurierskich dla klientów biznesowych.

DHL Parcel Polska

W ramach oferty na przesyłki krajowe DHL Parcel oferuje przesyłki kopertowe i zawierające elementy o wadze do maksymalnie 31,5 kg. To pakiet dla klienta biznesowego występujący pod nazwą DHL PARCEL POLSKA. Gwarantuje się w nim doręczenie przesyłki krajowej w następnym dniu roboczym, a nadawca korzysta z łatwego dostępu do informacji o doręczeniu paczek, z elastycznych i prostych procedur zamawiania kuriera oraz z tego, że usługa ta dostępna jest na terenie całego kraju.

Można przy niej skorzystać z kilku usług dodatkowych:

  • ubezpieczenia przesyłki,
  • pobrania i zwrotu należności (COD),
  • zwrotu potwierdzonych dokumentów (ROD),
  • doręczenia w godzinach od 18 do 20,
  • informacji przed doręczeniem (PDI),
  • przeadresowania przesyłki,
  • potwierdzenia doręczenia (POD).

Wysyłane przesyłki z DHL Parcel można ubezpieczyć, zapewniając im tym samym dodatkową ochronę finansową przed utratą lub zniszczeniem. Ubezpieczenie obejmuje przesyłki o wartości do 100 000 zł, a opłata za taką usługę wynosi:

  • 3,50 zł dla przesyłek o wartości do 50 tys. zł,
  • 0,2 proc. deklarowanej wartości przesyłki, jeśli przesyłka ma wartość od 50 do 100 tys. zł.

Kolejną opcją dodatkową płatną - 7 zł plus 1 proc. wartości pobrania, jest wysłanie przesyłki za pobraniem, a należność za towar jest przekazywana przez DHL Parcel zgodnie z dyspozycją klienta przelewem bankowym lub przekazem pocztowym. Kwota zwracana jest w ciągu 5 dni roboczych od doręczenia przesyłki. Maksymalna kwota pobrania wynosi 11 000 zł.

DHL PARCEL MAX to usługa przewidziana dla krajowych przesyłek ciężkich, które zawierają elementy o wadze powyżej 31,5 kg. Doręczenie ich realizowane jest przez DHL Parcel w pierwszy możliwy dzień roboczy, do końca danego dnia. Nadawca ma dostęp do informacji o doręczeniu, korzysta z elastycznych i prostych procedur zamawiania kuriera oraz korzysta z usługi na terenie całego kraju. Również i w  przypadku przesyłek DHL PARCEL MAX można skorzystać z tych samych usług dodatkowych, po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.

Kuriera w obu przypadkach wygodnie zamawia się za pośrednictwem strony DHL24.com.pl. Po zarejestrowaniu konta klienta i zalogowaniu się, listy przewozowe można wypełniać sprawnie i szybko.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.