Wiadomości z Rybnika

Jak wybrać ładne i funkcjonalne rolety wewnętrzne?

  • Dodano: 2020-02-05 14:30

Trudno wyobrazić sobie dom czy mieszkanie bez możliwości zaciemnienia okien. Ma ono znaczenie nie tylko dla zachowania prywatności, ale może wręcz być zbawienne podczas upałów – zwłaszcza, gdy mamy duże okna od południa. Samo zamontowanie zasłon czy rolet wewnętrznych nie zapewnia jednak pełnej funkcjonalności – podpowiadamy, jak wybierać rolety tak, by były jednocześnie ozdobą wnętrza i funkcjonalnym zaciemnieniem.

Jakie rolety wewnętrzne najlepiej chronią przed upałami?

Wbrew pozorom nie tylko kolor ma wpływ na poziom ochrony przed gorącem. Przyjmuje się, że najwięcej cienia dają rolety wewnętrzne w ciemnych kolorach, jednak przy okazji bardziej się one nagrzewają. Dlatego, jeżeli mają pełnić funkcję chłodzącą, lepiej sprawdzą się jasne, odbijające światło rolety z warstwą izolującej gumy. Nie ma jednak co liczyć na to, że same rolety będą w stanie zapewnić komfort termiczny podczas najgorszych upałów – jeżeli posiadamy okna skierowane na południe, być może zewnętrzne rolety sprawdzą się lepiej.

Rolety wewnętrzne w aranżacji mieszkania

Praktyczne korzyści zawsze cieszą, ale dla wielu osób najważniejsze jest to, jak rolety wpłyną na wystrój wnętrza. Jednymi z najmniej zaburzających aranżację są rolety wewnętrzne wolnowiszące, wieszane prosto na skrzydle okna. Są one jednymi z tańszych rolet i dobrze sprawdzą się jako zaciemnienie większości wnętrz, czasami jednak brak wyrazistego elementu przy oknie wręcz razi. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcemy wieszać zasłon, dobrym pomysłem może być zamontowanie rolet rzymskich – łączą one dekoracyjną funkcję zasłon z wygodą obsługi rolet. Nie nawijają się one na rolkę, a składają ku górze dzięki systemowi podciągającemu. Wybór rolet wewnętrznych jest bardzo duży, zarówno jeżeli chodzi o kolory, jak i sposoby montażu i rozmiary. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie rozwiązanie zastosować, warto skonsultować się z pracownikami sklepu specjalizującego się w sprzedaży rolet i akcesoriów okiennych, np. https://dabrowski-duh.pl. Często można zamówić kompleksową obsługę obejmującą pomiar, dostawę i montaż – może to być korzystne rozwiązanie dla zabieganych osób.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.