Wiadomości z Rybnika

Jak urządzić salon w duchu hygge?

  • Dodano: 2019-11-27 14:45

Duńska filozofia hygge zyskuje zwolenników na całym świecie. Mówiąc hygge myślimy: komfort, beztroska, poczucie bezpieczeństwa, spokój i równowaga. Słowem - wewnętrzne poczucie szczęścia. Kto z nas do niego nie dąży? Aby je osiągnąć pomocne mają w tym być drobne, codzienne rzeczy, małe przyjemności. To właśnie one według Duńczyków przyczyniają się do tego, że możemy czuć się dobrze. Gdzie więc cieszyć się nimi jak nie we własnym domu!

Wnętrza w stylu hygge, a dekoracje okien

Duńczycy uwielbiają wygodne przestrzenie w których wygospodarowany zostanie przytulny kącik sprzyjający delektowaniu się ulubioną kawą w towarzystwie dobrej książki. Idealne będzie np. miejsce przy oknie. Zawsze to przyjemniej móc popatrzeć sobie jeszcze dodatkowo na niebo czy drzewa. Relaks w pełnej krasie. Zatrzymajmy się jednak na moment na samej aranżacji okiennej. Bez niej ciężko mówić o przytulności. Aby taką stworzyć pomocne nam będą np. firany i zasłony. Świetnie zaprezentują się przymocowane na karniszach sufitowych. Tkaniny puszczone luzem właśnie od sufitu dodadzą wnętrzu przestrzeni i jednocześnie je ozdobią. To także świetny sposób na dekorację całej ściany oraz kontrolowanie natężenia wpadającego do pomieszczenia światła.

Karnisze sufitowe (np. https://rolety.eu/pl/4-karnisze) są świetną opcją, jeśli zależy nam na minimalistycznym efekcie dekoracyjnym. Mogą stać się całkowicie niewidoczne dzięki zastosowaniu listew. Na rynku dostępne są też modele drewniane, które doskonale wkomponują się w skandynawską stylistykę wnętrz, wszak wszystko co bliskie natury jest przez nią pożądane.

Szukasz karniszy do swojego mieszkania? Zobacz także: http://ilovepoland.pl/dekorowanie-salonu/

Hygge w salonie - jakie kolory?

Przede wszystkim jasne i pełne światła, tak, jak ma to miejsce w stylu skandynawskim. Neutralna kolorystyka w bardzo prosty sposób może być ozdobiona za pomocą dodatków, których w hygge przecież nie brakuje, a przynajmniej - nie powinno. Tak stworzone tło umożliwi nam ponadto swobodę aranżacji, a ponadto zadziała kojąco. Będzie sprzyjało stworzeniu pomieszczenia pełnego ciepła i harmonii.

Drewno i oświetlenie w salonie na skandynawską modłę

Przytulne wnętrze zdaniem Duńczyków to takie, które posiada w sobie drewniane elementy. Może to być podłoga, niewielki stolik, ale także krzesło. Ważne, aby wprowadzić ten naturalny akcent do przestrzeni. Da on jej wiele ciepła, a poza tym nada charakteru. Drewno jest eleganckie i zarazem po prostu bardzo ozdobne. Stwarza przyjemny klimat i jest przy tym niezwykle funkcjonalne.

W krajach skandynawskich światła jest jak na przysłowiowe lekarstwo, więc nie bez znaczenia jest dla jego mieszkańców dbałość o wprowadzenie do wnętrza dobrego oświetlenia. Mówiąc hygge mówimy też o rzędach zapalonych świec, rozwieszonych na oknie światełkach, które sprzyjają budowaniu nastrojowego klimatu. Pięknie będą prezentować się wszelkiej maści świeczniki oraz latarenki - w dowolnej ilości. Tutaj powiedzenie im mniej, tym lepiej się nie sprawdzi.

Artykuł powstał we współpracy z rolety.eu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.