Wiadomości z Rybnika

Jak szybko odnowić salon?

  • Dodano: 2022-07-08 06:00, aktualizacja: 2022-07-15 11:11

Nie zawsze mamy czas i ochotę na generalny remont. Przeszkodą mogą być też finanse. Ale na szczęście są sposoby, na szybkie i tanie odnowienie wystroju salonu. Możemy zrobić to samodzielnie, praktycznie w ciągu jednego weekendu. Zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek prace remontowe, zastanówmy się jaki efekt chcemy osiągnąć. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego chaosu.

Odrobina koloru

Najłatwiejszym sposobem na dużą zmianę jest zmiana koloru ścian. To właśnie ona może sprawić, że salon nabierze nowego charakteru. Nowoczesne farby dostępne w marketach budowlanych mają bardzo wiele zalet. Po pierwsze dobrze kryją, często są zmywalne i łatwo się je nakłada. Dzięki temu malowanie możemy przeprowadzić we własnym zakresie. Innym sposobem na szybką zmianę wystroju salonu jest przyklejenie tapety bądź specjalnych naklejek. 

W sklepach znajdziemy bardzo wiele wzorów i kolorów do wyboru. Najbardziej wymagające osoby mogą zdecydować się na zaprojektowanie własnej tapety czy naklejki, do tego może posłużyć ulubione zdjęcie. Tak naprawdę ilość opcji do wyboru jest praktycznie nieograniczona.

Nie zapominajmy o detalach

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że drobne szczegóły wpływają na wystrój całego pomieszczenia. Dlatego warto zainwestować właśnie w dodatki. Kolorowe poduszki, narzuty nie kosztują zbyt wiele. Dobrym pomysłem jest też zakup nowych zasłon. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzać z ilością kolorów i wzorów. W innym przypadku osiągniemy tylko chaos. 

Najlepiej sprawdzają się ściany w dość naturalnym kolorze. Od kilku sezonów królują różne odcienie szarości. Do takiej barwy pasują praktycznie wszystkie dodatki. Co więcej, możemy sezonowo zmieniać poszczególne elementy dekoracyjne. Dzięki temu za każdym razem nasz salon będzie wyglądał całkowicie inaczej.

Najtrudniejsze jest zaplanowanie układu salonu na małej powierzchni. Mimo niewielkich rozmiarów salon musi mieć dobrze wyposażoną część wypoczynkową z sofą, fotelami i stołem. Jeśli aranżacja naszego salonu jest ograniczona wielkością mieszkania, postaw na jasne ściany i białe meble – wizualnie zajmują niewiele miejsca. W takim przypadku ostrożnie podchodźmy do kolorów i elementów dekoracyjnych. W małym salonie mniej znaczy więcej. Ogromna ilość dekoracji sprawi, że pokój wyda się mniejszy niż w rzeczywistości i zdecydowanie bardziej zagracony. Najlepiej postawić na jeden, mocny element, który stanie się punktem centralnym w całym pomieszczeniu. Może to być ciekawy obraz bądź duże lustro, które dodatkowo optycznie powiększy pomieszczenie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.