Wiadomości z Rybnika

Jak stworzyć zaproszenie ślubne zero waste?

  • Dodano: 2019-01-03 10:00

Jeśli jesteś osobą, która dba o środowisko naturalne, a los naszej planety leży Ci na sumieniu zapewne w planowaniu swojego ślubu podjęłaś szereg decyzji, które mają uczynić go bardziej przyjaznym naturze. Założenie “zero waste” lub “less waste” można łatwo zastosować również w wyborze zaproszeń ślubnych. Przedstawiamy nasze pomysły na to, jak tego dokonać!

Idea upcyclingu

Świetne zastosowanie w wyborze, jeśli chodzi o  niestandardowe zaproszenia na wesele i ślub będzie miała tutaj idea upcyclingu. Polega ona na wtórnym wykorzystaniu materiałów, które bez tego zasiliłyby jedynie wysypiska śmieci. Możesz w proces zbierania takich materiałów zaangażować rodzinę lub znajomych. Nada się naprawdę wiele rzeczy codziennego użytku, wystarczy zachować czujność i działać z wyobraźnią. Jeśli czujesz się na siłach, żeby wykonać je sama to wspaniale! Jeśli jednak to za duże zobowiązanie w tym szalonym czasie przygotowań wystarczy te przedmioty, odpowiednio, schludnie przygotowane przekazać po prostu w ręce kogoś, kto zajmuje się wyrobem hand-made kartek okolicznościowych. Łatwo znaleźć takie osoby w internecie bądź poprzez polecenie znajomych. Choć wymaga to trochę zachodu, zaproszenia takie będą z pewnością oryginalne!

Zaproszenia ekologiczne od producentów

Jeśli jednak idea samodzielnego lub częściowo-samodzielnego przygotowania zaproszeń Cię przerasta (nic dziwnego, to duże zobowiązanie!), warto przeszukać oferty producentów. Wielu z nich proponuje zaproszenia eko, które zresztą zachwycają często wyjątkową estetyką. Wykonane są z ekologicznych materiałów oraz papierów recyklingowych. Również używane kleje są całkowicie naturalne. Producenci proponują często ręcznie zdobione lub nawet ręczne wypisane zaproszenia - aktualnie triumfy święcą akwarelowe zdobienia i precyzyjnie wykonane tą metodą kaligrafie. Poza dobrym wpływem na klimat zaproszenia takie urzekają często po prostu pięknem i prostotą wykonania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.