Wiadomości z Rybnika

Jak stworzyć skuteczny katalog produktów?

  • Dodano: 2021-07-20 06:30, aktualizacja: 2021-07-20 06:43

Większość firm ma lepsze lub gorsze katalogi produktowe. Używa ich na co dzień, aby przyciągnąć zainteresowanie klientów. Może to też działać przeciwnie, jeżeli katalogi bardziej odstraszają, niż zachęcają do oglądania produktów. Dobry katalog produktowy to taki, który jak najlepiej i jak najczytelniej pokazuje Twój asortyment. Pewnie też sam jako klient doskonale pamiętasz takie katalogi, które Cię zachwyciły i takie, które chcesz odłożyć po kilku sekundach. Aby stworzyć taki katalog produktowy od jakiego, Twoi potencjalni klienci nie mogą oderwać wzroku, to zachęcamy do przeczytania tego krótkiego artykułu. Znajdziesz w nim kilka przydatnych wskazówek i cech, jakie powinien mieć świetny katalog produktowy.

Zastanów się nad potrzebami Twoich klientów

Przede wszystkim pomyśl o tym, do kogo jest skierowany katalog Twojej firmy. Zastanów się też nad tym, jakie preferencje ma Twoja grupa docelowa. Ważne jest też to, jaki powinien być język i styl katalogu. Musisz też sam z sobą ustalić, czy wydrukowany katalog ma pokazywać całą ofertę, jej cześć, czy tylko wybrane produkty. Przykładowo z jednej serii. Bardzo ważne jest również to, jaki masz budżet na wydanie katalogu produktowego. Zanim zaczniesz snuć różne mniej i bardziej realne wizje, to warto ,jest po prostu skonsultować się z drukarnią. Wtedy będziesz konkretnie wiedział, co może Ci ona zaoferować za pieniądze, które chcesz przeznaczyć na te działania marketingowe. Tutaj przechodzimy do jeszcze jednej wyjątkowo istotnej rzeczy. Mamy tutaj na myśli fakt, że musisz mieć w głowie projekt okładki katalogu. Gdy już wiesz, jak on ma wyglądać, to spokojnie możesz ustalać dalsze szczegóły.

Zadbaj o architekturę informacji

Co to w praktyce oznacza? Architektura informacji to po prostu sposób ułożenia poszczególnych elementów w katalogu produktowym. Pamiętaj o tym, że stworzony przez Ciebie folder powinien być przede wszystkim czytelny i przejrzysty. Jeżeli znasz już trochę swoich klientów, to pewnie doskonale wiesz o tym, że niektóre strony w Twoim katalogu przeglądają chętniej, a inne omijają szerokim łukiem. Z tego względu warto, jest zastanowić się, co sprawia, że jedne strony wzbudzają zainteresowanie, a inne wręcz odrzucają. Jak są na nich rozmieszczone informacje? Jakie są zdjęcia? W tym przypadku wszystko ma znaczenie. Gdy stworzysz katalog wspólnie z profesjonalistami, to będzie intuicyjny, ciekawy, a Twoi potencjalni klienci chętnie się nim zainteresują. A później oczywiście pokazanymi w nim produktami. Życzymy powodzenia w projektowaniu katalogu!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.