Wiadomości z Rybnika

Jak rozpocząć przygodę z pierwszą halą magazynową?

  • Dodano: 2018-01-22 13:45

Rozpoczęcie budowy hali magazynowej to moment, w którym wszystko co zastało wcześniej zaplanowane zostaje poddane gruntownej weryfikacji. Dlatego istotnym elementem tego procesu jest przede wszystkim dokładne sprawdzenie wszystkich założeń, które przyjęto podczas planowania oraz dobór odpowiednich materiałów. Wbrew pozorom hala magazynowa nie jest konstrukcją, którą można postawić z przysłowiowej dykty.

Tu na razie jest ściernisko..

Miejsce budowy hali magazynowej ma ogromne znaczenie dla sukcesu całości przedsięwzięcia. Niezależnie bowiem od tego, jaki jest cel całej konstrukcji, trzeba brać po uwagę to, że dla rentowności takiej inwestycji konieczne jest by coś w tej hali było magazynowane. Innymi słowy przestrzeń magazynowa podlega tym samym prawom, które rządzą rynkiem czyli podaży i popytowi. Należy zatem zadbać o ty, by klienci chcący korzystać z naszej hali mieli do niej łatwy dostęp, a przetrzymywane towary były bezpieczne.

W tym celu konieczne jest przede wszystkim to, by hala została ulokowana w bliskiej odległości do takich ciągów komunikacyjnych, jak autostrady czy drogi szybkiego ruchu. Pozwoli na to szybki i łatwy dostęp do towarów oraz przyśpieszy obrót magazynowanymi ruchomościami. Warto także pamiętać o tym, że w zależności od rodzaju magazynowanego towaru o wiele lepszym środkiem komunikacji może być np. pociąg lub samolot. Trzeba zatem dobrze rozważyć te elementy, które pozornie nie maja zbyt wiele wspólnego z samą, ściśle rozumianą budową.

Miasto kontra wieś.


Dla wielu budujących hale magazynowe odpowiedź na pytanie zawarte powyżej jest oczywista i brzmi – miasto. Tymczasem tereny podmiejskie, niekiedy nawet znacznie oddalone od centrum miasta mogą zaoferować o wiele więcej możliwości. Przede wszystkim jest to kwestia zasadnicza, czyli cena działki, na której ma być postawiona hala. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że grunty poza granicami miasta są znacząco tańsze. Co zatem idzie koszty całej inwestycji również będą odpowiednio niższe. Idąc dalej tym tropem należy wskazać, że również wszelkie dalsze opłaty będą odpowiednio mniej obciążające. Tym samym hala magazynowa będzie tańsza w eksploatacji.

Tak powstaje pole do wykorzystania w ramach konkurencyjności wobec innych droższych, choć być może bliższych miastu przestrzeni magazynowych. Warto zatem rozważyć możliwości, jakie powstają dzięki temu, że hala znajduje się nieco dalej od centrum miasta. Jest to bowiem przestrzeń, która posiada więcej walorów niż wad.

Dowiedz się więcej o firmie Depenbrock

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.