Wiadomości z Rybnika

Jak radzić sobie z niepożądanym sąsiedztwem owadów w domu i ogrodzie?

  • Dodano: 2019-02-27 16:15

Owady to nieproszeni goście w każdym domu. Bywają prawdziwą zmorą mieszkańców, gdyż trudno się ich pozbyć. Aby usunąć niepożądanych przybyszów z mieszkania warto zastosować odpowiednie preparaty, tzw. repelenty. Są środki mające na celu odstraszanie lub zwalczanie owadów.

Rodzaje preparatów odstraszających owady

Mogą składać się ze związków chemicznych, substancji naturalnych lub organizmów żywych. Występują w różnej formie w zależności od miejsca, na które je aplikujemy. Preparaty przeznaczone bezpośrednio na skórę występują najczęściej w postaci aerozolu, żelu, kremu lub olejków eterycznych, natomiast środki odstraszające owady z domowej spiżarni lub szafy sprzedawane są w formie płynów, lepów lub siatek-pułapek.

Olejki eteryczne i rośliny - repelenty stworzone przez naturę

Oprócz środków chemicznych można również stosować repelenty pochodzenia naturalnego. Dzielimy je na dwie grupy: olejki eteryczne oraz rośliny o właściwościach odstraszających owady. Intensywny zapach olejków eterycznych sprawia, że zapobiegają pojawianiu się owadów w naszym domu. Owady unikają pewnych zapaców, dlatego warto sięgać po olejki eteryczne. Olejek eukaliptusowy cytrynowy, wzmocniony zapachem mięty i bergamotki. skutecznie odstrasza komary. Podobne działanie wykazuje olejek goździkowy, a także lawendowy stosowany przeciwko molom. Wśród roślin, których unikają owady warto wymienić bazylię, aksamitkę, pelargonię czy komarzycę. Inne rośliny o intensywnym zapachu, tj. wanilia, eukaliptus, cebula i piołun również odstraszają owady.

Jak zwalczać owady?

Nie ma jednego, uniwersalnego czy skutecznego środka, który odstraszy wszystkie rodzaje owadów. Dlatego warto zastanowić się jakie owady dokuczają nam i próbować tych środków, które uznamy za najlepsze. Na stronie sklepu https://www.stukpuk.pl/ogrod/trutki-i-repelenty/pozostale znajduje się szeroka gama repelentów czy innych preparatów skutecznie odstraszających owady i inne zwierzęta.

Skuteczne preparaty przeciwko komarom, kleszczom i meszkom

Środek o nazwie Deet MAX to biobójczy aerozol zawierający substancję o nazwie DEET w stężeniu 35%. Służy do odstraszania komarów, kleszczy i meszek, dlatego polecany jest dla wszystkich, którzy dużo czasu spędzają w ogrodzie, parku albo lesie i chcą ochronić się przed dokuczliwymi i niebezpiecznymi owadami.  Aerozol Deet chroni skórę przed komarami i meszkami przez 8 godzin, natomiast jego skuteczność przed kleszczami wynosi 3 godziny.

Spray na komary i osy - dla skóry wrażliwej

Spray Bros to preparat o przyjemnym zapachu przeznaczony dla dzieci po pierwszych roku życia oraz dorosłych. To środek przyjazny delikatnej i wrażliwej skórze skłonnej do podrażnień. Preparat skutecznie chroni przed komarami i osami do 4 godzin. Jako produkt biobójczy powinien być stosowany z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Aerozol na kleszcze i komary - na bazie aloesu

Spray o nazwie Zielona Moc to repelent na komary i kleszcze. Stworzony na bazie składników roślinnych jest łagodny dla skóry, a dzięki zawartym w nim składnikom nawilża ją i chroni. Nie pozostawia także żadnych plam na ubraniach.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rad

    Warto też pomyśleć o ochronie poza swoim ogrodem. Ja zabezpieczam swoje dzieciaki i siebie dzięki ubraniom odstraszającym kleszcze, komary, moskity, też jak jedziecie w tropiki, bo zakładasz i już, nie trzeba się nawet niczym spryskiwać, np. z firmy nano outfits, idealne dla dzieci na kolonie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.