Wiadomości z Rybnika

Jak nie nabić sobie dodatkowych kosztów przy wypożyczaniu auta?

  • Dodano: 2018-11-19 10:45

Wielu jest zadowolonych użytkowników wypożyczalni aut. Cenią oni sobie wygodę, a także elastyczność, jaką daje możliwość skorzystania z usług wypożyczalni. Jednak wśród klientów wynajmujących auta znajdują się także ci, którzy narzekają na wysokie koszty wypożyczenia pojazdu, a nawet twierdzą, że firmy ich oszukały. Zazwyczaj jednak ich rozczarowanie jest spowodowane tym, że nie zapoznali się oni ze szczegółami umowy.

Wypożyczalnia aut Rybnik - w umowie znajdziesz wszystkie informacje

W umowie wynajmu auta zamieszczone są wszystkie informacje związane z kosztami. Zarówno te podstawowe, jak i dodatkowe, które często nabijamy sobie nieświadomi zasad wypożyczenia. Jedną z najczęściej naliczanych opłat, która budzi zastrzeżenia wśród klientów wypożyczalni, jest ta związana z niedopełnieniem warunków umowy w zakresie paliwa. Przyjętym standardem jest zwracanie auta z pełnym bakiem — gdyż w takim stanie zazwyczaj otrzymujemy pojazd. Niedopełnienie obowiązku w tej kwestii skutkuje najczęściej obciążeniem kosztami zakupu paliwa, a także dodatkowymi opłatami manipulacyjnymi związanymi z koniecznością tankowania przez firmę.

Nie przekraczaj dziennego limitu kilometrów

Innym bardzo częstym niedopatrzeniem ze strony klientów wypożyczalni jest niezapoznanie się z dziennym limitem przejechanych kilometrów. O ile w mieście trudno jest "nabić" odległości, które spowodowałaby przekroczenie warunków umowy tak, gdy wynajmujemy auto do podróży pozamiejskiej, musimy już mieć tę zmienną pod kontrolą. Wystarczy, że sprawdzimy, ile wynosi dzienny limit przejechanych kilometrów i postaramy się, aby nie przejechać więcej, niż on wynosi. Również i w tym przypadku za niedopełnienie warunków umowy, będziemy musieli liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Co obejmuje ubezpieczenie?

Przy wynajmie auta otrzymujemy zazwyczaj podstawowe ubezpieczenie. Warto jest sprawdzić, co ono obejmuje. Jeśli będziemy chcieli wyjechać autem za granicę lub mieć możliwość, aby auto prowadziła również dodatkowa osoba, konieczne będzie wykupienie rozszerzonej polisy. W firmach takich, jak wypożyczalnia samochodów w Rybniku, wszystkie formalności ograniczone są do minimum, a warunki wynajmu jasne i klarowne. Dlatego nie należy się obawiać tego, że w razie nieprzewidzianych wypadków, będziemy mieli dodatkowe problemy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.