Wiadomości z Rybnika

Jak dobrać zabawki do wieku dziecka?

  • Dodano: 2022-03-18 15:00

Kupując zabawki trzeba zawsze wziąć pod uwagę wiek dziecka. Każdy etap rozwoju dziecka to inne potrzeby. Zabawki nieodpowiednio dobrane do wieku nie wzbudzą zainteresowania dziecka. Dziecko nie będzie miało ochoty się nimi bawić.

Wybierając zabawki nie zawsze należy kierować się kwestią płci. Jeżeli dziewczynka woli bawić się samochodem, a chłopiec lalką, wybierzmy takie zabawki. Istnieją też zabawki uniwersalne zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. To klocki, warto sprawdzić m.in.  klocki lego ze sklepu bee.pl, puzzle, piłki, maskotki, gry. Ważne, by zabawki były bezpieczne. 

Zabawki dla niemowląt

Zabawki dla niemowląt muszą skupiać uwagę dziecka. Najmłodsze dzieci zazwyczaj są bardzo roztargnione. Nic dziwnego. Dopiero poznają świat i zaczynają uczyć się wszystkiego. Jako prezenty dla najmłodszych najlepiej sprawdzą się zabawki kolorowe i wydające dźwięk. To kolorowe grzechotki, gryzaki, piszczące gumowe zabawki, zawieszki na łóżeczko, maty edukacyjne lub maty z dźwiękami. 

Zabawki dla dzieci w wieku 1-2 lat 

Dzieci w wieku 1-2 lat są również jeszcze bardzo małe i nie mają rozeznania w świecie. Dla dzieci w tym wieku idealnie sprawdzą się zabawki interaktywne. Interaktywne zwierzęta np. kotki czy pieski w zależności od ilości funkcji miauczą, szczekają, można się nimi opiekować, karmić. Takie zabawki nauczą malucha, jak dbać i troszczyć się o zwierzęta. 

Bardzo dobrze sprawdzą się też zabawki gumowe i plastikowe. Łatwo jest je umyć. Małe dzieci często biorą zabawki do buzi, dlatego ważne jest, aby zabawki były łatwe w utrzymaniu czystości. Dobrym pomysłem są też książeczki, które wydają dźwięk i jednocześnie rozwijają wyobraźnię dziecka. 

Zabawki dla przedszkolaków

Dziewczynki w wieku przedszkolnym chętnie bawią się lalkami, odpowiednimi zabawkami dla dziewczynek w tym wieku są interaktywne bobasy, które można karmić, zmieniać im pieluszki, układać do snu. Dobrze sprawdzą się akcesoria kuchenne, domki dla lalek, mebelki dla lalek. Chłopcom w tym wieku z pewnością spodobają się samochody i inne pojazdy, garaż lub tor wyścigowy, figurki ulubionych postaci z bajek. 

Zabawki dla dzieci w wieku szkolnym

Dzieci w wieku szkolnym też chętnie się bawią. Dla uczniów warto wybierać zabawki, które pełnią funkcję edukacyjną, uczą kreatywnego i logicznego myślenia, pobudzają wyobraźnię dziecka. Warto wybierać też zabawki, które zachęcają dziecko do aktywnego spędzania czasu wolnego i wspierają jego rozwój fizyczny. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.