Wiadomości z Rybnika

Jak dobrać buty do smokingu, aby wyglądać jak James Bond?

  • Dodano: 2019-12-11 11:30

Jakie buty pasują do smokingu? Opisujemy jak wybrać prawidłowe obuwie i na co zwracać szczególną uwagę tworząc formalną stylizację - zapraszamy do lektury! Smoking to ubranie, które cechuje się najwyższym stopniem formalności. Jest to ubiór piękny i jednocześnie bardzo trudny do prawidłowego skomponowania. Chcesz wiedzieć jakie buty pasują do tej ciekawej stylizacji? Szeroka oferta butów do smokingu i garnituru czeka na Ciebie w sklepie Giacomo Conti!

Smoking - najpiękniejszy ubiór mężczyzny

Smoking to wyjątkowe ubranie na wyjątkowe okazje. Należy jednak pamiętać, że jest to strój wieczorowy i jeśli nie będziemy pamiętać o bardzo ważnych zasadach, nie osiągniemy wymarzonego efektu. Cechy charakterystyczne smokingu, czyli 10 najważniejszych zasad: - koszula powinna mieć dostosowana do założenia muchy (w smokingu nie zakłada się krawata), zatem guziki powinny być zakryte listwą, - kołnierzyk koszuli powinny mieć kołnierzyk typu kent (lub kołnierzyk półwłoski - sam kołnierzyk włoski będzie wyglądał niekorzystnie), - mucha - obowiązkowa w stylizacji smokingowej, jej kolor dobiera się do koloru klap smokingu. Mucha powinna być wiązana, - marynarka smokingowa zapinana jest na jeden guzik, najlepiej pokryty jedwabiem - dotyczy to również guzików przy rękawie, - kieszenie w smokingu nie powinny mieć patek, - klapy marynarki smokingowej powinne być pokryte jedwabiem, - poszetka powinna być złożona w sposób klasyczny - musi być koloru białego! - spodnie smokingowe powinny mieć lampasy z aksamitu i nie powinny być wykończone mankietem, - spodnie od smokingu nie powinny mieć szlufek na pasek (zakładane są szelki), - pas smokingowy nie ma za zadanie podtrzymywać spodni, ale jedynie maskować dolną część koszuli kończącą się w pasie, - buty - najlepiej czarne oxfordy (zwane również wiedenkami). Istnieją również różne rodzaje smokingów: jednorzędowe z klapami szalowymi, dwurzędowy z klapami szalowymi, smoking jednorzędowy z ostrymi klapami i dwurzędowy z klapami ostrymi. Wyjątkową rzadkością jest biały smoking z klapami szalowymi. Smokingi występują wyłącznie 3 kolorach: czarnym, ciemnogranatowym oraz białym. Najbardziej formalnym i eleganckim uznawana jest czerń. Dlatego to do niej będziemy dobierać idealnie pasujące obuwie

Jak dobrać buty do smokingu?

Skoro już wiemy jak wygląda idealny strój wieczorowy w postaci smokingu, skupmy się na obuwiu. Aby osiągnąć wymarzony wygląd Jamesa Bonda, możemy zepsuć go nieodpowiednimi butami! Jakie zatem obuwie idealnie nadaje się do smokingu? Odpowiedź jest prosta - Oxfordy! Oxfordy w kolorze czarnym to jedyne buty, które można założyć do smokingu. Co więcej - najlepiej jeśli byłyby lakierowane! Dzięki swoim cechom charakterystycznym jak zamknięta przyszwa, smukła linia oraz niski obcas to idealne obuwie do smokingu. Smoking sam w sobie jest ozdobny, dlatego buty nie powinny mieć dodatkowych zdobień w postaci przeszyć.

Oxfordy do smokingu - buty idealne?

Jeśli zdecydujemy się na buty z połyskiem, musimy mieć na uwadze, że widać będzie na nich najdrobniejszą rysę, zacieki i inne niedoskonałości. Pamiętaj, aby mieć w zapasie małą ściereczkę do wytarcia butów, aby w razie potrzeby dyskretnie móc je oczyścić. Decydując się na inne buty niż oxfordy, warto wziąć pod uwagę wygląd nosków, które powinny być zaokrąglone, oraz na wygląd obcasów, które powinny być bardzo niskie. Zdecydowanie odpadają buty o szpiczastych czubkach oraz bardzo bogato zdobione perforacjami i przeszyciami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.