Wiadomości z Rybnika

Herbata rooibos – dlaczego stała się tak popularna? 

  • Dodano: 2021-11-03 11:45

Picie herbaty to rytuał znany od tysięcy lat. Wiele narodowości stworzyło nawet swoje autorskie wersje oraz sposoby jej spożywania. Jedną z ciekawszych odmian herbaty, której poświęcimy ten artykuł jest rooibos, czyli prawdziwa gratka dla osób, które preferują zdrowy styl życia. Co sprawia, że jest tak popularna?

Herbata rooibos – co warto o niej wiedzieć?

Krzaki herbaty rooibos, możemy znaleźć jedynie na małym, górskim fragmencie kontynentu jakim jest Afryka, a dokładnie w jej południowej części. Jeden zbiór z rośliny, daje nam od 110 do 220 gramów herbaty. Swoją popularność zdobyła całkiem niedawno, głównie ze względu na równie popularną herbatę yerba czy matcha. Do jej zdrowotnych właściwości zaliczamy ogromną ilość polifenoli oraz flawonoidów. To właśnie one odpowiadają za oczyszczanie naszego organizmu z wolnych rodników. Ponad to, jest idealna dla osób, które nie chcą wprowadzać do swojego ciała kofeiny, ponieważ po prostu jej nie zawiera. Sprawdzi się również świetnie jako pomoc w procesie chudnięcia, ponieważ wpływa na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Wszystko to oczywiście w połączeniu ze zdrowym stylem życia, czyli ćwiczeniami i odpowiednią dietą. Jedyne przeciwwskazanie o jakim możemy przeczytać w internecie na temat herbaty rooibos, to fakt, iż nie powinniśmy łączyć jej z antybiotykami. W każdym innym przypadku, nie ma prawa nam zaszkodzić. 

Herbata rooibos – dlaczego jej jakość jest tak ważna? 

Jeśli już zdecydowaliśmy się włączyć herbatę rooibos do naszej diety, warto aby pochodziła ze sprawdzonego źródła. Nie warto więc kupować jej w sklepie stacjonarnym, ponieważ tam, możemy natknąć się jedynie na mieszankę suszu, który pozbawiony jest wszelkich właściwości, za które herbata rooibos jest tak ceniona. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeśli skorzystamy ze sprawdzonego źródła, takiego jak na przykład tutaj https://sklep.ctdepot.pl/pl/c/Rooibos/46. Herbata rooibos, którą znajdziemy w ofercie to wysokiej jakości, pełne, suszone liście. Zachęcamy więc do korzystania z właśnie takich miejsc. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.