Wiadomości z Rybnika

Dyskretny dyktafon

  • Dodano: 2021-05-12 09:00

Żyjemy w czasach, w których inwigilacja jest na tyle powszechna, że często nawet sami się na nią zgadzamy, przykładem są media społecznościowe a w ramach zwiększonego bezpieczeństwa nie widzimy problemu w montowaniu kamer w miastach. Jednak ciężko mówić o inwigilacji, gdy w obu przytoczonych przykładach, wiemy jakie informacje są o nas zbierane i przetwarzane. Inną sytuacją jest ta, w której wybucha afera podsłuchowa i okazuje się, że pewna firma podsłuchiwała użytkowników swoich telefonów. W tym artykule chcemy pomówić o metodach podsłuchu dostępnych dla każdego cywila, jeżeli ten temat Cię interesuje zapraszamy do lektury.

Dyskretne podsłuchy

Ludzie od zawsze lubili wiedzieć i to nie zawsze chodziło o wiedzę użyteczną, często taką, która służyła jedynie do plotek. Podsłuchiwanie innych jest bardzo starą czynnością, która w obecnych czasach jest możliwa z wykorzystaniem dyskretnych podsłuchów. Jednak decyzja o zakupie podsłuchu nie jest zazwyczaj podyktowana tak trywialnymi aspektami jak chęć zdobyci informacji do plotek. W życiu przytrafiają się sytuacje, w który podsłuch albo dyskretny dyktafon mogą się bardzo przydać. Urządzenia do podsłuchu z grubsza można podzielić na te, które oferują odsłuch w czasie rzeczywistym tzw. pluskwy oraz wspomniane dyktafony zapisujące przebieg rozmowy. Podsłuch można zamontować w budynkach, pojazdach czy na sobie w formie zegarka albo breloczka.

Podsłuch zazwyczaj spełnia formę ochronną, staramy się nagrać rozmowy, w których jesteśmy zastraszani albo rozmowa zbacza na tory podlegające odpowiedzialności karnej. Na rynku znajdziemy zarówno profesjonalny sprzęt jak i amatorski, który w zupełności wystarczy do nagrywania rozmów w dobrej jakości. W sklepie Tomito można znaleźć bogatą ofertę urządzeń nagrywających, które są w stanie zapewnić nagrania wysokiej jakości, a przy tym nie wzbudzają swoim wyglądem podejrzeń.

Jeżeli nie jesteś w temacie urządzeń szpiegujących, może Cię zaskoczyć, że patenty znane z filmów o tajnych agentach są obecnie dostępne w normalnych sklepach. Urządzenia rejestrujące dźwięk montowane są w przedmiotach codziennego użytku od zegarków przez breloki po pendrive. Podsłuch nie może swoim wyglądem wzbudzać podejrzeń, o jego działaniu nie powinna informować żadna świecąca dioda, a budowa urządzenia nie może odbiegać od znanych form, zegarek powinien wyglądać jak zegarek a nie urządzenie z Kaczora Donalda.

To jaką formę przybierze urządzenie w głównej mierze zależy od naszych upodobań i tego gdzie będzie wykorzystywane. Jeżeli zależy nam na nagraniu osoby podczas rozmowy, to najlepiej sprawdzi się podsłuch ukrywający się pod formą garderoby jak wspomniany zegarek czy wisiorek. 

Idealnym przykładem dyskretnego dyktafonu, służącego jako podsłuch jest brelok w kształcie serca, który może zostać przypięty do łańcuszka, kluczy czy bransoletki. Ten konkretny produkt będzie wzbudzał mniej podejrzeń gdy będzie wykorzystywany przez Panie. Co istotne, jego wygląd jest na tyle uniwersalny, że będzie pasował do niemal wszystkich kreacji, więc można nosić go ze sobą przez cały czas bez obaw, że podsłuch zostanie wykryty. Dodatkową funkcją urządzenia jest to, że może być stosowany również jako zwykły pendrive. Zresztą, w ten sposób zgrywasz z niego nagrane pliki audio na swój komputer. Pliki zapisywane są w popularnym formacie WAV i nie będziesz mieć problemu z ich odsłuchanie, Jednak nawet najbardziej dyskretny podsłuch na niewiele się zda, jeżeli jakość nagrań będzie kiepska, w przypadku breloka który możesz dostać w sklepie Tomito, nie musisz się o to obawiać, gdyż gwarantuje on jakość 192kbps. Sam dyktafon posiada wbudowaną pamięć 8GB co pozwala na zapis nawet 94 godzin materiału dźwiękowego. Dyktafon posiada wbudowaną baterię, która wymaga ładowania mniej więcej co 12 godzin pracy dyktafonu. Mikrofon jest na tyle silny, że zbiera dźwięk z nawet 15 metrów, ale naturalnie najlepsza jakość będzie gdy rozmówca będzie w naszym bezpośrednim sąsiedztwie, a dyktafon będzie zwrócony w jego stronę.

Jeżeli poszukujesz dyskretnego dyktafonu, który został już sprawdzony przez wiele osób i zbiera bardzo dobre recenzje, to zachęcamy do sprawdzenia oferty w sklepie Tomito. Znajdziesz tam nie tylko podsłuchy, ale również inne akcesoria szpiegowskie jak lokalizatory czy dyskretne kamery.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.