Wiadomości z Rybnika

Drzwi garażowe uchylne - co musisz o nich wiedzieć?

  • Dodano: 2020-03-19 10:30

Jakie drzwi garażowe wybrać i co decyduje o ich walorach użytkowych? Jakie są zalety automatycznych bram garażowych i czy można je montować samodzielnie? Odpowiedzi na te, a także inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Dlaczego warto kupić drzwi garażowe uchylne lub inną automatyczną bramę garażową?

Automatyczne bramy garażowe nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników – jest to po prostu efekt licznych zalet i mocnych stron takiego rozwiązania. Choć drzwi garażowe kojarzone są głównie z wygodą użytkowania, w pierwszej kolejności należy wspomnieć o bezpieczeństwie, jakie gwarantują – i to zarówno dla użytkownika podczas korzystania, jak i posiadanego mienia.

Obecnie oferowane na rynku produkty posiadają liczne systemy zabezpieczeń, dzięki którym sforsowanie drzwi garażowych uchylnych lub innego typu bramy automatycznej jest praktycznie niemożliwe. Podwójne wzmocnienia, ryglowane klamki czy inne systemy gwarantują bezpieczeństwo twojego auta i innych przedmiotów przechowywanych w garażu. Ponadto bramy garażowe posiadają też systemy, które zapobiegają niekontrolowanemu zsunięciu elementu nawet podczas poważnej awarii.

Dzisiejsze bramy garażowe mają też dobre parametry termiczne, dlatego też mogą być używane nawet w ogrzewanych garażach. Wszystko zależy oczywiście od materiału wykonania, wybór jest jednak tak szeroki, że bez trudu znajdziesz optymalny produkt. Drzwi garażowe uchylne dostępne są zazwyczaj w podstawowych i uniwersalnych kolorach jak biały, szary, brązowy czy czarny. Z tego powodu z łatwością dopasujesz dany element do elewacji budynku, tworząc w ten sposób przyjemną dla oka kompozycję.

I wreszcie – automatyczne bramy garażowe to niesamowita wygoda użytkowania. Nie musisz wychodzić z auta za każdym razem, gdy chcesz otworzyć lub zamknąć skrzydła, co jest szczególnie nieprzyjemne w czasie mroźnej zimy lub gorącego lata. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie, a zainstalowana automatyka zrobi wszystko za ciebie. Jeśli choć kilka razy miałeś okazję skorzystać z tego rozwiązania, z pewnością cenisz komfort z tym związany.

Jakie wyróżniamy rodzaje bram garażowych i jak wybrać tę właściwą?

Decyzja o tym, którą bramę garażową wybrać, może sprawiać pewne kłopoty, dlatego warto przyjąć pewne obiektywne wskaźniki, które ułatwią podjęcie decyzji. Najlepiej sugerować się parametrami takimi jak bezpieczeństwo bramy, właściwości termoizolacyjne, rodzaj napędu oraz wykończenie produktu. O części z nich wspomniano nieco wcześniej, warto jednak podkreślić, że wytwórcy bram garażowych obwarowani są szeregiem wytycznych i wymagań co do swoich wyrobów. Niektóre właściwości, jak np. poziom zabezpieczenia przed włamaniami czy poziom przepuszczalności ciepła są mierzone za pomocą obiektywnych wskaźników, co pozwala na łatwe porównanie artykułów różnych marek. Wszystko to sprawia, że podjęcie wyboru staje się odrobinę prostsze. Oczywiście w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań najlepiej zwrócić się z prośbą o pomoc do specjalisty.

Nie można zapominać, że na rynku dostępne są różne rodzaje bram garażowych. Najpopularniejsze typy to:

  • bramy garażowe segmentowe, dzielą się na bramy segmentowe górne i bramy segmentowe boczne,
  • drzwi garażowe uchylne,
  • bramy garażowe rolowane (inaczej bramy garażowe roletowe),
  • drzwi garażowe rozwierane.

Oczywiście każdy z wymienionych rodzajów ma inną specyfikację, w związku z czym sprawdza się w nieco innych warunkach. Różna jest także cena ich zakupu. Należy jednak pamiętać, że zasadniczo cena automatycznej bramy garażowej nie jest specjalnie wygórowana, a biorąc pod uwagę komfort i inne udogodnienia, jakie w ten sposób zyskujesz, dostępne produkty z pewnością są jej warte. Ponadto każdy z typów bram garażowych wymaga odrębnej metody montażu.

Montaż bramy garażowej – lepiej samodzielnie czy wynająć profesjonalną ekipę?

Skoro został już poruszony temat montażu, warto odpowiedzieć na jedno z najczęstszych pytań zadawanych przy okazji automatycznych bram garażowych: co jest lepsze – samodzielna instalacja czy wynajem specjalnej ekipy? O ile część osób decyduje się na montaż na własną rękę, rozwiązanie to nie jest polecane. Tak jak wspomniano, każdy typ bramy wymaga innej metody instalacji, bardzo łatwo również o błąd, który w dłuższej perspektywie będzie skutkował nieprawidłową pracą elementu. Czasem dochodzi też do wypadków przy naciąganiu sprężyny.

Koszt wynajęcia ekipy nie jest przesadnie duży, często też usługa montażu oferowana jest przez sprzedawcę bramy, co skutkuje jeszcze niższym wydatkiem. Wynajmując fachowców, pozbywasz się problemów i zyskujesz gwarancję profesjonalnie i dokładnie wykonanej usługi, dzięki czemu bardzo szybko będziesz mógł cieszyć się komfortem wynikającym z korzystania z bramy garażowej.

Jeżeli planujesz zakup nowej bramy garażowej lub wymianę obecnie posiadanej, przedstawione powyżej wskazówki mogą okazać się nieocenione. Warto mieć na uwadze wszystkie wymienione rady, aby jak najlepiej wybrać bramę garażową, np. drzwi garażowe uchylne, czy też prawidłowo ją zamontować.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.