Wiadomości z Rybnika

Doradztwo kredytowe - kiedy warto skorzystać?

  • Dodano: 2020-08-25 12:30

Przeciętny człowiek w ciągu całego swojego życia podejmuje około stu decyzji finansowych. Swoją pierwszą decyzję finansową podejmuje (za zgodą rodziców) już w wieku 13 lat, zakładając swoje pierwsze konto bankowe. Na przestrzeni lat podpisuje kolejne umowy, czy to umowa kredytu konsumenckiego, samochodowego, umowa karty kredytowej, ubezpieczenia itp. Czy każda podjęta przez przeciętnego Polaka decyzja jest dla niego korzystna? Czy dokładnie przeczytał umowę? W większości przypadków niestety nie. Aby więc nie marnować swoich ciężko zarobionych pieniędzy na nietrafione produkty finansowe, warto skorzystać z usług doradców.

Doradztwo kredytowe

W życiu niemal każdego z nas przychodzi taki moment, gdy chcemy kupić własne mieszkanie lub dom. Pierwsze co robimy to udajemy się do pierwszego lepszego banku, kierując się odległością do najbliższej placówki, czy gorzej - reklamami jakie oglądamy w telewizji. Nie zastanawiamy się nad wszystkimi elementami z jakich składa się koszt całego kredytu. Często również nie znamy sytuacji prawnej działki na jakiej chcemy wybudować nieruchomość. Dobry doradca kredytowy jest w stanie pomóc nam nawet w wyborze działki, czy negocjacji ceny u jej właściciela. Rolą doradcy kredytowego jest kompleksowa i indywidualna obsługa klienta, a wręcz pewna opieka nad nim i jego finansami. Doradca jest zobowiązany znaleźć najkorzystniejszą dla klienta ofertę banku i przeprowadzić go przez cały proces uzyskania kredytu. Doradztwo kredytowe zaczyna się już od momentu kompletowania dokumentów do wniosku. Klient zostaje poinformowany o wszystkich wymaganiach stawianych przez bank, a w razie potrzeby udaje się do oddziału banku razem ze swoim doradcą co niejednokrotnie przyspiesza żmudny proces wnioskowania o kredyt hipoteczny, który może zająć nawet kilka tygodni.

Czym charakteryzuje się dobry doradca kredytowy?

Doradcy finansowi, w tym doradcy kredytowi muszą posiadać odpowiednie cechy charakteru niezbędne do wykonywania tego zawodu. Przede wszystkim sporą empatię, wrażliwość, wysoką kulturę osobistą i uczciwość, z tego względu że wykonują jeden z zawodów zaufania publicznego. Doradca kredytowy jest niczym lekarz specjalista, który dopasuje idealną, skrojoną na miarę potrzeb klienta ofertę banku, oraz skontroluje już posiadane przed niego umowy kredytowe. W razie jakichkolwiek niekorzystnych zapisów w umowach, czy zbyt wysokich miesięcznych kosztów dotychczasowych zobowiązań, doradztwo kredytowe może polegać na renegocjowaniu warunków tychże umów lub przeniesieniu pożyczek do innego banku. Najczęściej w takich sytuacjach wybiera się renegocjację oprocentowania kredytów i pożyczek, refinansowanie lub konsolidację posiadanych zobowiązań.

Rola doradztwa kredytowego

Doradztwo kredytowe Warszawa ma również za zadanie wyedukować klienta z zakresu finansów, przekazać mu elementarną wiedzę o produktach finansowych i podnieść świadomość na temat rynku. Ze względu na słabą edukację finansową w Polsce, wciąż mało osób korzysta z usług doradczych obawiając się paść ofiarą oszustwa. Tymczasem usługi doradcze są zupełnie bezpłatne, bowiem doradcy zarabiają tylko i wyłącznie wtedy, gdy klient jest zadowolony z umowy jaką zawarł za ich pośrednictwem. ***

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.