Wiadomości z Rybnika

Domy szkieletowe - poważna alternatywa dla budownictwa tradycyjnego

  • Dodano: 2021-07-09 06:45, aktualizacja: 2021-07-09 07:01

Badania statystyczne pokazują, że ludzie częściej decydują się na budowę domu w porównaniu z nabyciem mieszkania. Dom budowany tradycyjnie, czyli murowanie domu które w większości przypadków wymaga kilku lat oraz dużych zasobów finansowych i nerwów ze stali. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego budownictwa są konstrukcje domów szkieletowych, które zdobywają nieustannie coraz większe uznanie wśród Polskich rodzin.

Domy szkieletowe - dlaczego warto zainteresować się domami z drewna?

Domy szkieletowe budowane są dzięki drewnianym konstrukcją szkieletowym. Domy takie mają lekką konstrukcję, buduje je się szybko, a dodatkowo są wykonane z materiałów uznanych za ekologiczne. Konstrukcja domów szkieletowych jest przygotowana z odpowiednio wcześniej przygotowanych drewnianych elementów. Całą konstrukcję wypełnia się je termoizolacją dzięki temu dom jest bardzo szczelny. Przeważnie konstrukcja zostaje montowana na miejscu budowy, lecz istnieje także możliwość dostarczenia na miejsce elementów konstrukcji domów tzw. prefakrykatów. Zabieg taki pozwala na zmniejszenie czasu realizacji budowy do paru tygodni. Budowa podstaw takiego domu przebiega szybko i może być zrealizowana w kilkanaście dni przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.
 

Jakie są korzyści dla inwestorów budując domy szkieletowe w Rybniku?

Do jednej z głównych zalet domów szkieletowych należy zaliczyć to, że ich budowa możliwa jest o każdej porze roku. Dlatego budując domy szkieletowe w Rybniku przy zmiennych porach roku możemy bez problemu zacząć budowę nawet zimą. Budowa domu do stanu deweloperskiego jest niezależna od warunków atmosferycznych.

Domy szkieletowe Rybnik, które zostały odpowiednio zaprojektowany, są równie trwałe i wytrzymałe w obecnych warunkach atmosferycznych jak dom murowany. Prawidłowe wykonanie konstrukcji domu szkieletowego zapewnia bezproblemowe użytkowanie przez długie lata.

Konstrukcja domu szkieletowego została oparta na drewnie, a jak wszyscy doskonalne widzą drewno jest naturalnym surowcem. Domy drewniane wyróżniaja się dzięki temu korzystnym mikroklimatem. Dom szkieletowy jest domem ekologicznym i może on mieć pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkających w nim osób. 

Domki szkieletowe i ich izolacja

Domki szkieletowe powinny być budowane z zachowaniem wszelkich norm akustycznych oraz norm izolacji cieplnej, dlatego podczas planowania wykończenia domku szkieletowego warto zwrócić uwagę na to czy producent zastosował się do tych norm. Obecnie na rynku można zakupić materiały izolacyjne, które zapewniają izolację dźwiękową w takim stopniu, że zadowolą nawet bardzo wrażliwe na dźwieki osoby.

Dobra izolacja cieplna i dźwiękowa zapewnia duży komfort korzystania z całego domku szkieletowego oraz poszczególnych pomieszczeń. Domy szkieletowe szybko się nagrzewają, co w zimie jest dużą zaletą. Odpowiednio wykonana konstrukcja oraz izolacja zapobiega szybkiemu wychładzaniu się budynku w zimie, a dodatkowo w lato pozwala dłużej zachować niższą temperaturę w upalne dni.

Na co zwracać szczególną uwagę, kiedy już zdecydujemy się na budowę domu szkieletowego?

W budownictwie domów szkieletowych należy zawsze pytać producenta o jakość materiałów. Renomowany Producent domów z drewna powinien spełniać normy jakościowe oraz normy bezpieczeństwa. Jeżeli wybierzemy odpowiedniego i sprawdzonego producenta domów szkieletowych, gwarantuje to, że dom szkieletowy może służyć wiele, wiele lat.

Rzetelny i sprawdzony producent domów szkieletowych MD DOM , z pewnością pomoże i doradzi niezawodne rozwiązania. 

Wejdź na stronę i skontaktuj się z naszym zespołem. Doradzimy Ci najlepsze możliwe rozwiązanie i dodatkowo pomożemy Ci załatwić wszelkie formalności z budową Twojego nowego domu, łącznie z zaadaptowaniem wybranego projektu domu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.