Wiadomości z Rybnika

Dobór kosmetyków do Twojej cery – poznaj nasze sposoby

  • Dodano: 2022-08-25 14:45

Zarówno pielęgnacja, jak i wybór kolorowych kosmetyków, powinny być dostosowane nie tylko do Twojej kieszeni, ale również do Twojej cery. To, jaką masz skórę, determinuje sposób, w jaki musisz o nią zadbać. Jak wybrać idealne kosmetyki właśnie dla Ciebie?

Rozpoznaj swój typ cery 

To podstawa – bez rozpoznania typu cery, nie możesz przejść do dalszego punktu. Na szczęście to zadanie wcale nie jest trudne. Jeśli posiadasz skórę suchą, od razu po jej umyciu zauważysz, że naskórek błaga o nawilżenie – swędzi i piecze, gdy nie jest odpowiednio zadbana. Może także być matowa i szorstka. Skóra normalna jest gładka, promienna i dobrze nawilżona. To ideał. Skóra tłusta wydziela nadmierną ilość sebum, dlatego świeci się, posiada rozszerzone pory, ma zaskórniki i nierzadko wypryski. Skóra mieszana jest połączeniem tłustej i suchej – przetłuszcza się najczęściej w strefie T, a na policzkach jest sucha i napięta. Jaką cerę masz Ty?  

Odpowiednia pielęgnacja dla Twojej skóry 

Pielęgnacja to jeden z najważniejszych elementów wspierających skórę – mowa nie tylko o kremach i maskach, ale także płynach do mycia twarzy. Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie kosmetyki? 

  • Cera sucha nie lubi detergentów i mocnych produktów myjących, które dodatkowo wysuszają. Wybierz zatem kosmetyk, który dodatkowo nawilża – na przykład ze względu na zawarty w składzie olejek. Kremy z kolei muszą być odżywcze i nawilżające, by skóra przez cały dzień nie była przesuszona. 
  • Cera mieszana wymaga zarówno normalizowania sebum, jak i nawilżenia. Kremy powinny nawilżać, a jednak nie zapychać skóry. Unikaj zatem zbyt tłustych kosmetyków. 
  • Pielęgnacja cery tłustej powinna opierać się na produktach nawilżających i niekomedogennych, a zatem nieblokujących gruczołów łojowych. Unikaj również kosmetyków, które mogą podrażniać skórę, na przykład peelingów gruboziarnistych. 

A co z kolorowymi kosmetykami? 

Tu istotny jest wybór odpowiedniego podkładu – zwłaszcza dla osób z cera mieszaną i tłustą. Nie mogą one zapychać porów, powinny zawierać substancje antybakteryjne (zwłaszcza przy trądziku). Z kolei sucha skóra potrzebuje podkładów nawilżających, takich jak kremy BB. 

Pielęgnacja zawsze musi być dobrana z myślą o Tobie, nikim innym. Pamiętaj też, że skóra zmienia się z wiekiem, a kosmetyki, które sprawdzały się w młodości, mogą być złym wyborem, gdy cera będzie miała inne wymagania. Aby znaleźć odpowiednie kosmetyki dla siebie, koniecznie zajrzyj na stronę marki Eveline. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.