Wiadomości z Rybnika

Dlaczego warto zdecydować się na leasing samochodu?

  • Dodano: 2021-06-08 07:00, aktualizacja: 2021-06-08 07:07

Leasing samochodów to bardzo dobra opcja dla wielu przedsiębiorstw, jeżeli zależy nam na prostej umowie i dostępie do najnowszych jednostek. Dlaczego dokładnie warto się nim zainteresować? Na jakie korzyści powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jeżeli zastanawiamy się nad wymianą floty w naszej firmie? O czym pamiętać, jeżeli chcemy skorzystać z umowy leasingowej zamiast z innych form finansowania?

1. Niewiele formalności i lepsze warunki finansowe

2. Dostęp do nowych, lepszych maszyn

3. Poprawa płynności finansowej przedsiębiorstwa

Niewiele formalności i lepsze warunki finansowe

Leasing samochodu to coraz chętniej wybierana forma nabywania aut na cele firmowe. Niesie on ze sobą wiele korzyści, które mogą znacząco przyczynić się do usprawnienia pracy naszego przedsiębiorstwa. Leasing jest przede wszystkim dużo prostszy pod względem umowy, co czyni go znacznie atrakcyjniejszym, niż na przykład kredyt gotówkowy na samochód. Za tą właściwością kryją się również o wiele mniej rygorystyczne warunki, jakie musimy spełnić aby podpisać umowę z leasingodawcą. Innym istotnym aspektem jest również czas - decyzję o przyznaniu leasingu otrzymamy znacznie wcześniej, niż tę dotyczącą kredytu.

Dostęp do nowych, lepszych maszyn

Drugim istotnym, acz mniej zauważanym atutem leasingu jest dostęp do nowszej technologii. Firma musi podążać za postępem, aby mogła być konkurencyjna na rynku i zyskiwać sobie nowych klientów. Wybierając leasing mamy pewność, że otrzymamy najnowsze auta, co bezpośrednio przełoży się na poprawę jakości sprzętu wykorzystywanego w naszym przedsiębiorstwie. Co więcej, nie musimy również zostawać z tym, na co się zdecydujemy - zawsze istnieje opcja zwrotu leasingowanych pojazdów i wymiana na inne, również rocznikowo najnowsze. W ten sposób zawsze jesteśmy na bieżąco i nie musimy martwić się o to, że zostaniemy w tyle za konkurencją.

Poprawa płynności finansowej przedsiębiorstwa

Wybranie leasingu ma także finansowe zalety z punktu widzenia firmy. Zyskując dostęp do najnowszych rozwiązań istotnie podnosimy wartość naszego biznesu, jak i jesteśmy w stanie lepiej i wydajniej pracować, co przekłada się bezpośrednio na nasze zyski. Wybierając tę formę finansowania nie dodajemy również kolejnej pozycji do naszego bilansu kredytowego, co pozwala nam na przeznaczenie go na inne, również istotne cele. Do tego możemy wykorzystać wiele różnych narzędzi, jak na przykład kalkulator leasingowy, tak aby jak najlepiej dopasować ofertę leasingu do naszych aktualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.