Wiadomości z Rybnika

Dlaczego warto zainwestować w wydajny okap kuchenny?

  • Dodano: 2022-09-30 10:00

Okap kuchenny to urządzenie kuchenne, które odprowadza tłuszcz i dym z gotowania na zewnątrz. Okap dystansowy neutralizuje silne zapachy gotowania. Utrzymuje ciężki tłuszcz ze ścian, szafek i sufitu. Jest to skuteczny zamiennik kuchenki mikrofalowej o szerokim zasięgu. Prawie każda kuchnia ma okap kuchenny, ponieważ jest tak samo ważny, jak każde inne urządzenie w domu. Urządzenie takie pomaga filtrować i cyrkulować powietrze w kuchni, pomagając w usuwaniu dymu, ciepła i wilgoci z domu. Podczas gdy często łączą się z zewnętrznym otworem wentylacyjnym, aby usunąć zanieczyszczone powietrze, niektóre okapy filtrują i recyrkulują je. 

Do najczęstszych rodzajów okapów dystansowych należą:

  • Okapy naścienne
  • Bezkanałowe okapy nadkuchenne
  • Okapy wyspowe lub sufitowe
  • Okapy pod szafkami
  • Okapy zewnętrzne

W zależności od układu kuchni, uzyskanie okapu naściennego może oznaczać poświęcenie lub utratę miejsca w szafce. Najpopularniejsze typy okapu mocuje się do ściany nad piecem. Dodatkowo czasami można kupić komin do sparowania z tym okapem, aby uzyskać jeszcze lepszą wentylację powietrza w kuchni i domu. Spośród wielu typów okapów, okap bezkanałowy należy do najczęstszych. Możesz zainstalować go pod szafką, na ścianie lub nad wyspą. Chociaż ten typ może nie przekierowywać powietrza z domu, pomaga trzymać go z dala od płyty kuchennej. Jedną z wad tego typu okapu jest to, że nie przekierowuje powietrza poza dom, jak inne typy okapów. Zamiast tego filtruje powietrze w całej kuchni i uwalnia je z powrotem do domu.

Okap do kuchni - o tym warto pamiętać!

Niektóre okapy kuchenne są dostępne w wariantach całkowicie lub częściowo wyłożonych kafelkami. Okapy kuchenne wyłożone kafelkami pasują bez problemu do kafelkowych  przymocowań. Ponadto mają bardzo czysty wygląd, z dokładnie równoległymi liniami i eleganckimi kolorami. Jeśli zobowiązanie się do jednej płytki wydaje się zbyt duże dla Twojego domu, rozważ tylko wykończenie kafelkami. Zapewnia to większą swobodę twórczą dzięki gamie, a jednocześnie wiąże się z podłogą lub płytkami blatu. Malowane dekoracyjne metalowe okapy zawsze miały podstawowy i tradycyjny charakter. Wiele osób uważa, że instalowanie okapu kuchennego w celu dopasowania do szafek utrzymuje spójność w górnej części przestrzeni. Jeśli chcesz przenieść ten styl na wyższy poziom, spróbuj pomalować okap kuchenny na kolor, który kontrastuje z szafkami, jednocześnie wciągając inne kolory z pokoju. Możesz wybrać biały okap kuchenny, czarny okap kuchenny, a nawet złoty okap kuchenny.

SMEG OKAP - najważniejsze informacje

SMEG OKAP to nie tylko duża doza funkcjonalności, ale przede wszystkim estetyka i elegancja. Dlatego też takie rozwiązanie cieszy się bardzo dużą popularnością w chwili obecnej. W związku z tym, że do dyspozycji klientów jest wiele dostępnych modeli, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. 
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.