Wiadomości z Rybnika

Deski parkietowe - pomysł na gustowną podłogę na lata

  • Dodano: 2020-10-22 15:45, aktualizacja: 2020-10-23 10:53

Wybór właściwego typu materiałów podłogowych ma bardzo duże znaczenie, dlatego warto poświęcić czas na zapoznanie się z dostępnymi ofertami i wybranie takiej, która będzie idealnie pasowała do konkretnych wymogów. Gdy celem jest elegancka i trwała podłoga, wtedy kapitalnym pomysłem są deski parkietowe.

Naturalne drewno we wnętrzach

Drewno już od wielu wieków towarzyszy człowiekowi. Buduje się z niego całe domy i inne konstrukcje, a także używa do wykończenia wnętrz. Najczęściej drewno widoczne jest na podłogach. Chociaż dzisiaj w sprzedaży można znaleźć alternatywne materiały dla drewna – panele laminowane, winylowe, płytki ceramiczne o drewnopodobnych wzorach, to jednak nic nie jest w stanie dorównać naturze. Na podłodze można położyć drewno w wielu wariantach. Jedną z dostępnych propozycji są deski parkietowe, które wytwarzane są z różnych gatunków drewna europejskiego oraz egzotycznego. Wśród najczęściej stosowanych gatunków znajdują się dąb, jesion, iroko, teak, doussie, merbau czy orzech amerykański. Różnią się pomiędzy sobą nie tylko wybarwieniem, lecz też strukturą usłojenia.

Deski parkietowe – lite i warstwowe

Naturalne deski parkietowe to materiały dzielone na dwie kategorie, a mianowicie na: deski lite, deski warstwowe. Każda z nich ma swoje zalety i wady, więc przed podjęciem decyzji o wykonaniu podłogi warto porównać je ze sobą. Deski lite to deski bez żadnych żłobień ułatwiających montaż. Najczęściej umieszczane są na specjalnej podbudowie – legarach. Wymagają bardziej czasochłonnych prac montażowych, lecz posłużą na wiele lat. Ze względu na znaczną grubość można wielokrotnie je szlifować. Deski warstwowe wykonane są z wysokiej jakości drewna kilku gatunków. Takie deski parkietowe składają się z warstwy drewna szlachetnego widocznego na zewnątrz oraz najczęściej z dwóch dodatkowych warstw układanych naprzemiennie. Taka konstrukcja zmniejsza skurcze drewna i jego wypaczanie. Dodatkowo takie panele warstwowe są wyposażone w elementy montażowe – pióro oraz wpust, dlatego nie wymagają skomplikowanych prac związanych z ich ułożeniem.

Deski parkietowe wraz z montażem

Sklepy prowadzące sprzedać desek parkietowych mogą zapewnić swoim klientom dostęp do szerokiej gamy różnych wariantów tych materiałów – można dopasować je do wnętrz w wielu stylach, na przykład nowoczesnym, skandynawskim czy rustykalnym. Poza sprzedażą wiele sklepów zapewnia swoim klientom dostęp do usług montażowych. Dzięki temu klient nie musi poszukiwać ekipy we własnym zakresie lub samodzielnie kłaść podłogi.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Marzenka

    Mój drewniany parkiet z kaczkan ma już kilka lat i nadal prezentuje się świetnie. Cieszę się, że wybierając podłogę nie pożałowałam pieniędzy. Mąż bez problemu skorzystał z instrukcji i ją ułożył. Zwykłe panele niby też są ładne, ale do drewna im trochę brakuje. Jak ktoś chce postawić na jakość i trwałość to trzeba postawić na drewno.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.