Wiadomości z Rybnika

Dekoracje do pokoju dziecięcego - które kupić, a które zrobić samemu? Podpowiadamy!

  • Dodano: 2019-10-16 09:00

Wybieranie dekoracji do pokoju dziecka zazwyczaj jest dla rodziców wielką przyjemnością. Niekiedy jednak czynność ta staje się wyzwaniem. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które powinny sprawić, że powróci przyjemność z urządzania.

Dekoracje do pokoju dziecięcego – motyw przewodni

Nie ulega wątpliwości, że wybranie jednego motywu przewodniego, który będzie miał zagościć w pokoju dziecka będzie najlepszym i zarazem najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Sprawi ono, że rodzic będzie wyszukiwał w sklepach tylko konkretne elementy dekoracyjne, powiązane z motywem. Odejdzie więc przeszukiwanie półek na których znaleźć można dosłownie wszystko. Jest tutaj jednak jeden warunek. Mianowicie osoba zajmująca się wyborem dekoracji do pokoju dziecka musi trzymać się raz wybranego projektu. W przeciwnym razie nastąpi mieszanka stylów, która niekoniecznie musi wyjść na dobre jeśli chodzi o ostateczny efekt wizualny. 

Dekoracje do pokoju dziecka – samodzielne wykonanie

Prawdą jest, że nie wszystkie dekoracje do pokoju dziecka należy kupić. Sporą część można zrobić samemu. Oczywiście jeśli posiada się choć minimalne zdolności manualne oraz plastyczne. No i trochę wolnego czasu. Samodzielnie można przygotować między innymi literki składające się w imię dziecka. Wystarczy wykorzystać dostępne pod ręką materiały takie jak guziki, włóczka, papie, czy kredki. Własne mogą być również lampki na wzór cotton ball lights. Wystarczy wykorzystać lampki choinkowe, papier samoprzylepny i niezawodne lampki choinkowe. Jeśli ktoś ma więcej cierpliwości to może stworzyć również piękne origami, a nawet karuzelę. Pomysłów w internecie na tego rodzaju dekoracje jest naprawdę wiele.

Dekoracje do pokoju dziecięcego – co kupić?

Z całą pewnością kupić warto ozdoby na ścianę. Tego rodzaju dekoracje do pokoju dziecięcego powinny być przede wszystkim bezpieczne i ładne. Do nich należą choćby plakaty, które można otrzymać zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych takich jak https://posterilla.pl/dekoracje-do-pokoju-dzieciecego. Mnogość grafik sprawia, że każdy znajdzie plakat odpowiedni do wybranego motywu przewodniego. Dzięki takiej dekoracji do pokoju dziecka stanie się on miejscem niepowtarzalnym i zyska wyjątkowego charakteru. Ciekawą opcją jest również wybranie zestawu pasujących do siebie plakatów. Wybór pojedynczej dekoracji lub zestawu będzie oczywiście zależne od ilości wolnej powierzchni. Zaletą takiej ozdoby jest fakt, że występuje ona w kilku rozmiarach, a także różnych obramowaniach. Dzięki temu z łatwością dopasuje się ją do wolnej ściany. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.