Wiadomości z Rybnika

Czym jest ubezpieczenie trade insurance?

  • Dodano: 2018-10-01 11:30

483 tysiące - tyle samochodów osobowych zostało zarejestrowane w Polsce w całym roku 2017. Jest to kolejny rekordowy wynik, co cieszy sprzedawców samochodów nowych i używanych. Ich zyski rosną, a prawdopodobieństwo, że sprzedaż aut osobowych nadal będzie się zwiększać jest duże. Dodatkowo rośnie rynek ubezpieczeń dla handlarzy samochodami, co chroni ich przed stratami finansowymi.

Marki, które sprzedały najwięcej samochodów

Od wielu lat najwięcej nowych samochodów w Polsce sprzedaje czeska Skoda. W 2017 roku polscy kierowcy kupili aż 61700 aut marki Skoda. Drugie miejsce wśród liderów sprzedaży zajęła Toyota z wynikiem 50700 sztuk, a trzecie - Volkswagen z wynikiem 48600 sztuk. Spośród samochodów klasy premium w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się aut znalazł się wyłącznie Mercedes.

Niezmienny jest również trend wśród klientów indywidualnych kupujących nowe auta. Z reguły wybierają tanie, popularne modele samochodów, których koszt nie przekracza 50 tysięcy złotych. Osoby prywatne nabywają jedynie 30 procent pojazdów z salonów samochodowych, a 70 procent aut nowych jest kupowanych przez przedsiębiorców, w tym osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Ze względu na to, że nabywcy prywatni częściej wybierają auta z drugiej ręki, w Polsce działa wielu pośredników w sprzedaży pojazdów. Ich oferta obejmuje głównie samochody sprowadzane z zagranicy oraz dobrze utrzymane pojazdy używane z kraju.

W przypadku sprzedaży aut z drugiej ręki pojawia się kilka problemów. Handlarze często nie mają możliwości garażowania pojazdów, a także ich zabezpieczenia przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Może się zdarzyć, że pojazd zostanie uszkodzony przez grad lub wichurę przed sprzedażą, przez co handlarz straci możliwość sprzedania pojazdu z zyskiem. Aby uchronić się przed takimi stratami, sprzedawcy samochodów mogą skorzystać z trade insurance.

Polisa dopasowana do potrzeb sprzedawców samochodów

Trade insurance to polisa, która uwzględnia wszystkie potrzeby handlarzy samochodów i osób zajmujących się sprowadzaniem aut z zagranicy. Ubezpieczenie ma szeroki zakres ochrony, dlatego umożliwia zabezpieczenie się przed kosztami związanymi z uszkodzeniami pojazdów na sprzedaż, bez względu na to, w jaki sposób dojdzie do awarii. Odszkodowanie zostanie wypłacone, gdy auto zostanie zniszczone z powodu oddziaływania warunków atmosferycznych, lub gdy uszkodzi je przypadkowo sam sprzedawca. Ponadto ochrona obejmuje kradzież samochodu, pożar i zniszczenie go na skutek powodzi lub podtopienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.