Wiadomości z Rybnika

Czy warto uczyć się języków obcych?

  • Dodano: 2020-02-18 10:30, aktualizacja: 2022-12-06 10:40

Znajomość języka obcego to w dzisiejszym świecie dobry start. Niemal na każde stanowisko pracy w dobrze prosperującej firmie wymaga się znajomości co najmniej jednego języka polskiego. Zakładając firmę i chcąc pracować z klientami zagranicznymi, język obcy to podstawa. Wyjeżdżając do pracy za granicę, posługiwanie się językiem obcym to zdecydowanie większy komfort życia poza granicami kraju. Czy warto uczyć się języków obcych? Jesteśmy przekonani o tym, że tak i w tym artykule będziemy chcieli pokazać właśnie dlaczego. Jesteście gotowi?

Już od najmłodszych lat nauka języka obcego staje się elementem obowiązkowym w nauczaniu w szkole językowej. Ma ona dać uczniom podstawy do tego, by język obcy stał się sposobem komunikacji z innymi ludźmi i możliwościami, jakie można osiągnąć na rynku pracy w przyszłości. Młode osoby, które poważnie myślą o przyszłości decydują się na różnego rodzaju kursy i korepetycje, aby ta znajomość języka była narzędziem pomocnym na starcie, gdy przyjdzie już zmierzyć im się z dorosłością. Im więcej języków znamy, tym większe i bardziej atrakcyjne są nasze możliwości zawodowe. Lepsza praca, większe zarobki, rozwój, spełnienie zawodowe - to tylko niektóre z korzyści, jakie można otrzymać, jeśli znajomość języków obcych znajduje się w naszym CV. Ale od początku. Co przemawia za tym, by się uczyć nie tylko języka ojczystego?

Możliwość znalezienia ciekawej pracy

Jeśli nie chcemy wykonywać nudnej, mało interesującej pracy, to z pewnością nauka języków obcych, może pozwolić nam pracować tak, jak chcemy, w zawodach, które dadzą nam rozwój, duże możliwości, wiele przygód. Idealnie na przykład sprawdzimy się w roli animatora na wycieczkach zagranicznych, dostaniemy pracę jako stewardessa w samolocie, będziemy mogli wykonywać tłumaczenia dla różnych klientów, w końcu będziemy mogli pracować w międzynarodowych firmach, wciąż podnosząc nasze kwalifikacje i możliwości rozwoju. Dziś niemal na każdym spotkaniu o pracę, jednym z pierwszych pytań jest - czy zna pani/pan jakiś język obcy. Jeśli go znamy, nasza szansa na otrzymanie danej pracy automatycznie wzrasta. Warto się więc uczyć i na naukę języków obcych właśnie stawiać, bo to jest podstawa na przyszłość, to fundament naszego satysfakcjonującego życia zawodowego.

Lepsze zarobki

Jeśli znamy język obcy, automatycznie mamy nie tylko większe szanse na dane stanowisko, ale również i otrzymamy zdecydowanie większą ofertę zarobkową. Ludzie z językami są potrzebni. Dziś większość firm pracuje z zagranicznymi klientami. To wszystko sprawia, że potrzebne są tłumaczenia dokumentów, że konieczni są ludzie do tłumaczeń rozmów, do prowadzenia negocjacji, ustalania warunków kontraktów. Bardzo dobra znajomość języków obcych stanowi więc podstawę do tego, by dana osoba dostała odpowiednie dla siebie stanowisko, a wraz z nim adekwatne do tego zarobki. Im więcej języków znamy, tym jesteśmy ,,droższymi pracownikami”, o jakich jest w stanie bić się naprawdę wielu.

Praca za granicą

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi wyjeżdża do pracy za granicę. Mają tam zdecydowanie większe możliwości rozwoju, a do tego podjęcie pracy takiej, jakiej chcą i jaka da im satysfakcjonujące zarobki. Jeśli chcemy pracować za granicą na dobrym stanowisku, znajomość danego języka będzie kluczem do tego, by daną pracę otrzymać. Jeśli więc języki znamy, nasz zagraniczny wyjazd zarobkowy może dać nam mnóstwo satysfakcji i pełnego zadowolenia.

Ciągły rozwój

Jeśli wciąż się uczymy, a w tym stawiamy również i na doskonalenie swojego warsztatu językowego lub naukę jeszcze innych języków, to mamy zdecydowanie większe szanse na zawodowy rozwój. Znając bardzo dobrze języki, nie musimy siedzieć całe życie na etacie w jednej firmie, która w ogóle nie daje nam satysfakcji, ale możemy postawić na nasz rozwój na wielu płaszczyznach, starając się w taki sposób kierować swoim życiem, by zyskać zawodowe spełnienie.

Praca nad koncentracją

Jak pokazują liczne badania, nauka języków obcych sprawia, że nasza półkula mózgowa pracuje przy tym w taki sposób, że doskonale kontrolujemy naszą koncentrację nad danym zadaniem. O ile w wielu przypadkach ten brak koncentracji jest bardzo uciążliwy, zarówno w życiu zawodowym, jak również i prywatnym, o tyle nauka języków obcych, w dużym stopniu nad tą koncentracją pracuje.

Satysfakcja zawodowa

Który człowiek nie byłby spełniony, jeśli pracodawca by go docenił, jeśli mógłby stale stawiać na swój rozwój, wciąż wspinać się po ścieżkach kariery zawodowej? Nauka języków obcych, a więc jednocześnie lepsze kompetencje, to przede wszystkim spełnienie, większa pewność siebie, świadomość swoim możliwości. Jeśli uczymy się i potrafimy bardzo dobrze operować językiem obcym, nasza satysfakcja zawodowa diametralnie wzrasta.

Starajmy się stawiać na języki obce już od najmłodszych lat. Wybierajmy możliwości, takie jak szkoła językowa, dzięki którym będziemy mogli kształcić się i poznawać wciąż nowe języki. Im więcej ich na naszej liście, tym większe otwiera to przed nami drzwi. Nie bójmy się uczyć, bo na naukę nigdy nie jest za późno, a języki obce to podstawa dla ludzi XXI wieku.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (2)    dodaj »

  • Maturzystka

    Chyba nie ma się co oszukiwać, znajomość języków nie jest "dobrym startem", jest po prostu podstawą! Tak myślę. Jestem wdzięczna rodzicom, że mnie posłali do szkoły językowej kilka lat temu, dzięki temu teraz znam w stopniu komunikatywnym japoński, a z angielskim raczej nie mam problemów. Dziękować chyba nie powinnam jedynie rodzicom, też nauczycielom, dziękuję i pozdrawiam kadrę z Toddler z Gdyni :) Trzymajcie kciuki na maturze

  • Maturzystka

    Chyba nie ma się co oszukiwać, znajomość języków nie jest "dobrym startem", jest po prostu podstawą! Tak myślę. Jestem wdzięczna rodzicom, że mnie posłali do szkoły językowej kilka lat temu, dzięki temu teraz znam w stopniu komunikatywnym japoński, a z angielskim raczej nie mam problemów. Dziękować chyba nie powinnam jedynie rodzicom, też nauczycielom, dziękuję i pozdrawiam kadrę z Toddler z Gdyni :) Trzymajcie kciuki na maturze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.