Wiadomości z Rybnika

Czy w Krakowie warto kupić mieszkanie pod wynajem?

 • Dodano: 2020-02-17 09:30, aktualizacja: 2021-08-10 09:43

Coraz więcej ludzi chcąc postawić na dobrą inwestycję, decyduje się kupić mieszkanie, by później je wynająć. Mając oszczędności lub mogąc pozwolić sobie na kredyt, bez wątpienia zakup mieszkania pod wynajem jest jedną z najbardziej opłacalnych opcji, na jakie tylko możemy postawić. Z jednej strony pieniądze za wynajem to dla nas czysty zysk lub spłata naszego kredytu, a do tego mieszkanie, które staje się naszą własnością. Dziś chcemy w tym temacie pozostać, odnosząc się do jednego z najpiękniejszych miast w Polsce - do Krakowa. Czy warto tam kupić mieszkanie, by potem je wynająć klientom? Zastanówmy się...

Kraków jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc, jeśli w grę wchodzi poszukiwanie miejsca do życia. Każdy deweloper https://www.quattrocento.pl/kim-jest-deweloper/, który decyduje się postawić nieruchomość w tym właśnie mieście, z pewnością jest w stanie w bardzo szybkim czasie sprzedać każde mieszkanie i każdy lokal. Rozchodzą się one niczym ,,świeże bułeczki”. Wielu ludzi decyduje się więc na to, by w taki właśnie sposób inwestować i zarabiać. Kupują więc mieszkanie i wynajmują je zainteresowanym klientom. Czy warto więc kupić tam właśnie nieruchomość? Czy będziemy mieć pewność, że właśnie w tym miejscu uda nam się postawić na ,,opłacalny interes? Jesteśmy przekonani o tym, że tak! Bez względu na to, czy kupimy kawalerkę, mieszkanie 2 lub 3 - pokojowe, a nawet i apartament, każda nieruchomość dana na wynajem, będzie cieszyła się dużą popularnością i znajdzie swoich odbiorców w oka mgnieniu.

Zalety mieszkania w Krakowie

Kraków jest niezwykle pięknym miastem pod każdym względem. Zachwyca architekturą, posiada piękne miejsca, zachęca każdego do tego, by właśnie do Krakowa przybyć i tu właśnie zamieszkać. Zalet życia w Krakowie jest naprawdę bardzo dużo i każdy deweloper https://marina-developer.pl/ wie, że jest to bardzo dobry wybór pod każdym względem. Dlaczego więc warto właśnie tutaj zamieszkać?

 • Klimatyczne miejsce - z całą pewnością krakowskie uliczki nie są w stanie równać się niczemu innemu. Krakowska starówka, stare miasto, zielone parki, piękne zabytki. To wszystko sprawia, że do Krakowa każdego roku przybywają miliony turystów. Jedni przybywają, by choć na chwilę poczuć klimat tego miejsca, inni decydują się tu pozostać. Szukają pracy, wynajmują mieszkanie i w pełni korzystają z uroków, jakie to miasto jest w stanie im dać.
 • Duże możliwości pracy - każdy z nas decydując się zamieszkać w konkretnym miejscu, bierze pod uwagę kwestię swojego zatrudnienia. Wiadomo bowiem, że jeśli chcemy gdzieś mieszkać, musimy pracować. Jeśli mamy pracę zdalną, problemu nie ma. Jeśli musimy znaleźć zatrudnienie, potrzebna jest nam konkretna praca, określony rodzaj zajęcia. W Krakowie możliwości rozwoju zawodowego są naprawdę bardzo duże i każdy, kto chce zacząć życie w tym miejscu, na pewno może liczyć na szybkie zatrudnienie.
 • Rozrywka na najwyższym poziomie - dla każdego, kto lubi bogate życie towarzyskie i kulturalne, z pewnością będzie mógł liczyć na to, że otrzyma wszystko to, co dla niego najlepsze. Ciągłe festiwale, koncerty, wiele miejsc, gdzie można wyjść, posłuchać dobrej muzyki i miło spędzić czas. W Krakowie mają też miejsca różnorodne wystawy i inne kulturalne wydarzenia, które ceni sobie bardzo duża grupa ludzi.
 • Lokalizacja na najwyższym poziomie - jeśli mielibyśmy wybrać idealny zakątek Polski, to na pewno Kraków jest tym miejscem, które usytuowane jest na mapie Polski w bardzo dobrym miejscu. Z jednej strony mamy duże, piękne miasto, z drugiej z kolei jest ono blisko gór, gdzie można spędzać i letnie i zimowe chwile. Co więcej, w Krakowie jest bardzo dobrze rozwinięta komunikacja kolejowa, jak również i lotnicza, co sprawia, że bez problemu dostaniemy się stamtąd w każde inne miejsce w Polsce.
 • Najlepsze mieszkania - każdy deweloper, który stawia nieruchomości w Krakowie, bez wątpienia może liczyć na bardzo duże zainteresowanie. Każdy nowy budynek to to natychmiastowe zainteresowanie. Można tutaj dostać takie mieszkanie, jakie tylko nam się podoba i jakie tylko nam odpowiada. Wszystkie nieruchomości dostosowywane są do klientów w taki sposób, aby każdy mógł otrzymać to, na czym tylko mu zależy.

Kupujemy - inwestujemy - zarabiamy

Każdy z nas mając pieniądze lub możliwości otrzymania kredytu chce inwestować, by jednocześnie móc zarabiać. Jest to jak najbardziej logiczne i nikogo nie powinno dziwić, że inwestorzy tak właśnie robią. Firmy deweloperskie są w pełni do dyspozycji takich osób, oferując im pełną paletę różnorodnych rozwiązań i możliwości. Inwestujący, który chce zarabiać na wynajmie swojego mieszkania w pierwszej kolejności musi znaleźć ciekawą ofertę, a więc dobre mieszkanie w atrakcyjnej cenie. Jeśli takie już ma, dokonuje jego zakupu. Mając gotówkę, może za nie zapłacić z własnej kieszeni. Nie mając, bierze on kredyt na inwestycję. Kiedy wszystko zostanie sfinalizowane, musi on przygotować dane mieszkanie pod wynajem dla klientów. Kiedy jest ono gotowe, szuka wynajmujących i zarabia na tym pieniądze.

Komentarze (2)    dodaj »

 • megi

  W Krakowie co prawda mieszkania nie posiadam, ale posiadam mieszkanie pod wynajem w Rowach i działa to na podobnej zasadzie. Lokalizacja, atrakcje, wiadomo nadmorska miejscowość będzie osiągać szczyty w sezonie wakacyjnym, ale poza sezonem również nie mogę narzekać. Dobre mieszkanie obroni się samo i przyciągnie chętnych, na szczęście Lubicz Apartamenty zna się na swojej działce.

 • Zenek

  Nie ma absolutnie żadnych detali, kalkulacji, analizy rynku, oceny ryzyka. NicCały artykuł zamyka się w "Kraków ładny, jak wynajmujesz to zarabiasz piniondze".Podsumowanie: ustawienia -> nie wyświetlaj więcej artykułów z: rybnicki.com

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.