Wiadomości z Rybnika

Czy Polacy chętnie pracują zdalnie?

  • Dodano: 2019-05-17 15:00

Według najnowszych danych coraz więcej Polaków decyduje się na wykonywanie obowiązków zawodowych zdalnie, przynajmniej parę razy w miesiącu. W niektórych zawodach taka forma pracy jest komfortową alternatywą dla standardowej pracy w biurze.

Oferty dla amatorów pracy zdalnej

Z myślą o zdalnym wykonywaniu obowiązków zawodowych warto zwrócić uwagę na ogłoszenia dostępne na pracuj.pl. Portal regularnie prezentuje internautom nowe propozycje zatrudnienia, wśród których można znaleźć oferty dla amatorów pracy w domowym zaciszu.  Warto podkreślić, że najczęściej są one związane ze współpracą z mniejszymi firmami, w których pracuje kilku lub kilkunastu pracowników. W przypadku dużych przedsiębiorstw znacznie mniejszy odsetek osób deklaruje możliwość wykonywania pracy zdalnie. Oferty dotyczą przede wszystkim zawodów związanych z kreatywnością. Zdalnie najczęściej są zatrudniani: programiści, graficy, copywriterzy, ghostwriterzy czy korektorzy, ale nie tylko. Z tej możliwości wykonywania obowiązków zawodowych coraz chętniej korzystają także osoby związane z gałęzią usług księgowych i finansowych.

Dlaczego praca zdalna jest atrakcyjna dla pracownika?

Wielu właścicieli firm nie jest świadomych tego, jak dużym udogodnieniem dla zatrudnionych osób jest możliwość zdalnego wykonywania obowiązków. Przede wszystkim to świetne rozwiązanie, aby dostosować grafik do aktualnych możliwości czasowych. Jeśli ktoś ma trudną sytuację rodzinną, musi opiekować się dzieckiem lub osobą starszą, praca zdalna będzie dla niego najlepszą propozycją. Zazwyczaj do jej wykonywania potrzebny jest wyłącznie komputer z dostępem do Internetu - aby w odpowiednim momencie przesłać mailowo rezultaty swojej pracy. 

Nie da się ukryć, że bardzo ważnym atutem zdalnego pracowania będzie oszczędność czasu, który w przeciwnym wypadku należałoby przeznaczyć na dojazd do siedziby firmy. W obliczu tylu zalet nic dziwnego, że Polacy chętnie decydują się na tę formę zatrudnienia, również w przypadku pracy biurowej.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.