Wiadomości z Rybnika

Czy metalowa ramka to dobry pomysł na oprawienie zdjęć?

  • Dodano: 2020-02-04 13:15

Ramki są ważnym, choć często niedocenianym elementem wystroju wnętrza. Nie tylko chronią fotografie czy rysunki przed zniszczeniem, ale także uwydatniają ich walory, a jeżeli są przy tym dopasowane do wnętrza, znakomicie podkreślają jego charakter. Podpowiadamy, kiedy zastosowanie metalowych ramek jest dobrym pomysłem.

Do czego pasuje metalowa ramka?

Metalowe ramki często są bardzo minimalistyczne i wąskie – dobrze prezentują się więc albo z czarno-białymi fotografiami, albo grafikami lub plakatami. Warto przy tym przestrzegać zasady, że w nowoczesnych aranżacjach panuje minimalizm, a rama nie powinna przykuwać więcej uwagi niż oprawiony obiekt – chyba, że jej funkcją jest zwrócenie uwagi na maleńką fotografię lub przedmiot. Do tego metalowe ramki same w sobie mają na tyle wyraźnie nowoczesny charakter, że powinniśmy je brać pod uwagę głównie we wnętrzach wyraźnie nowoczesnych lub industrialnych.

Szczególnie w przypadku grafik i plakatów metalowa ramka powinna być wąska.

Wiele opraw wykonanych z metalu jest barwionych na czarno – stanowi to dobre połączenie z czarno-białymi fotografiami oraz grafikami, szczególnie monochromatycznymi.

Metalowa ramka: minimalistyczna czy ozdobna?

Surowy minimalizm nie jest jednak jedynym stylem, jaki do wyboru mają osoby pragnące posiadać metalowe ramki do zdjęć. Istnieje także mnóstwo zdobionych ramek łączących w sobie klasyczne, bogate zdobienia i metaliczny połysk stali. Tego typu oprawy świetnie sprawdzą się we wnętrzach umiarkowanie nowoczesnych, dla osób, które unikają najsurowszego minimalizmu i lubią wprowadzać do domu ozdobne detale. Przykłady metalowych ramek można znaleźć na wielu stronach internetowych, chociażby tu: https://www.oprawiamy.pl/c133,ramki-metalowe. Bardzo często sklepy oferują podgląd takich ramek z przykładowym zdjęciem – nie są to zdjęcia z przypadku, są dobrane tak, by pasowały do obramowania. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak ramka prezentuje się ze zdjęciem podobnym do jednego z tych, które chcemy oprawić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.