Wiadomości z Rybnika

Czy jest bezpiecznie na rybnickich drogach?

  • Dodano: 2015-07-24 14:00

Policja robi co może

Nie tak dawno rozpisywaliśmy się na temat akcji policyjnej NURD – Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Podczas jej trwania policja przyglądała się zachowaniu nie tylko kierujących pojazdami, ale także pieszym, pod kątem przestrzegania zasad ruchu drogowego. Takie i inne działania rybnickiej policji mają na celu poprawienie bezpieczeństwa na naszych drogach. Tym bardziej, że w okresie wakacyjnym większe natężenie ruchu sprzyja występowaniu różnych zdarzeń drogowych. Ale nie tylko wzmożony ruch ma na to wpływ.

Ładna pogoda, dodam więcej gazu

Paradoksalnie, to ładna pogoda determinuje wielu z nas do mocniejszego przyciśnięcia pedału gazu. Sucha nawierzchnia i dobra widoczność prowokuje, co niestety czasami kończy się tragicznie. Z drugiej strony, zbyt ładna pogoda może nam wręcz przeszkadzać – gdy jedziemy pod słońce, często nie jesteśmy w stanie właściwie reagować, będąc przez nie oślepianym.

Jeżeli wyjeżdżamy na urlop własnym samochodem, warto jest dokładnie sprawdzić jego stan techniczny: poziom płynów eksploatacyjnych, stan hamulców i ogumienia. Jeżeli mimo wszystko nie jesteśmy pewni naszego samochodu, warto rozważyć wykupienie assistance w razie ewentualnej awarii. Możemy np. sprawdzić ubezpieczenie auta na Okurka.pl – nie tylko assistance, ale także m.in. autocasco i NNW. I to u kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Liczmy przede wszystkim na siebie. Policja i inne służby mogą swoimi akcjami przyczyniać się w pewien sposób do podwyższenia poziomu bezpieczeństwa. Tak naprawdę jednak - wszystko zależy od nas – styl jazdy i dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych może pomóc nam w bezpiecznym dojechaniu do celu. Lepiej wyjechać wcześniej, niż pędzić później na złamanie karku. Tym bardziej, że w okresie wakacyjnym – jak już wspomniano – wielu z nas uda się na dłuższy lub krótszy wypoczynek.

Nie zapomnijmy o wszelkich dokumentach, także o obowiązkowych ubezpieczeniu OC, jeżeli jego ważność kończy się w najbliższych dniach.

Gdy dojdzie do ewentualnej kolizji z naszej winy, dzięki OC nasz ubezpieczyciel pokryje wszelkie szkody. Natomiast gdy nie mamy ważnej polisy OC, to nie dość, że zapłacimy wysoką karę, to jeszcze będziemy musieli pokryć koszty naprawy czyjegoś pojazdu (o wypłacaniu odszkodowania na rzecz poszkodowanych w wypadku nie wspominając). Przy zakupie OC pamiętajmy jednak, że im taniej, tym lepiej (możemy znaleźć np. najtańsze OC na Okurka.pl), gdyż nie ma sensu przepłacać. Zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na inne cele, chociażby na nasz upragniony urlop.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.