Wiadomości z Rybnika

Czy i komu opłaca się wymiana walut online?

  • Dodano: 2017-02-23 10:30

Kantory internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – pozwalają w prosty, szybki sposób wymienić pieniądze, w dodatku po atrakcyjnym kursie, często korzystniejszym niż w stacjonarnym kantorze. Czy korzystanie z nich jest bezpieczne i co tak naprawdę zyskujemy decydując się na wymianę waluty online?

Bezpieczeństwo

Nie od razu przekonaliśmy się do korzystania z usług internetowych kantorów. Początkowo wymianie towarzyszyła obawa o bezpieczeństwo naszych środków i strach przed ich utratą. Dziś, po latach pozytywnych doświadczeń, nie mamy podobnych wątpliwości, a kantory online darzymy zaufaniem. Słusznie, bo nad bezpieczeństwem naszych pieniędzy czuwają zabezpieczenia identyczne, jak te wykorzystywane w bankowych platformach transakcyjnych. Wszelkie dane są szyfrowane, a transakcje zabezpieczone.


Co zyskujemy?

Wymiana waluty online to szereg korzyści. Przede wszystkim pieniądze możemy wymienić w każdej chwili, bez względu na porę dnia czy nocy. Nie musimy opuszczać swojego mieszkania, wozić gotówki środkami komunikacji (narażając się na jej utratę wskutek kradzieży), stać w kolejce do bankowej kasy. By zrealizować transakcję, wystarczy kilka kliknięć myszką! To szczególnie istotne dla tych osób, którym zależy na szybkiej i bezproblemowej wymianie środków. W internetowym kantorze www.dobrykantor.pl, średni czas realizacji zlecenia to zaledwie 15 minut! Chcąc wymienić gotówkę w banku lub kantorze stacjonarnym, musielibyśmy zarezerwować znacznie więcej czasu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dokonując przewalutowania środków, korzystamy z prostego, intuicyjnego serwisu w języku polskim. To wybawienie dla osób, które chciałyby wymienić środki podczas pobytu za granicą, ale powstrzymuje je bariera językowa.

Wymierne oszczędności

Choć oszczędność czasu i bezpieczeństwo transakcji są niezwykle istotne, tym co w największym stopniu skłania nas do korzystania z usług internetowego kantoru, jest oszczędność pieniędzy. Wymieniając walutę szukamy przede wszystkim korzystnego kursu, aby jak najwięcej środków pozostało w naszym portfelu. Przewaga kantorów internetowych nad stacjonarnymi, jest w tym względzie niepodważalna, a niższy spread pozwala nam zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Docenimy to zwłaszcza wtedy, gdy regularnie dokonujemy transakcji opiewających na większe kwoty. Oszczędności będą tym większe, jeśli skorzystamy z jednej z promocyjnych ofert kantoru. I tak, w serwisie www.dobrykantor.pl każdemu nowemu klientowi w pierwszym miesiącu przysługuje aż 20-procentowy rabat na wszystkie wymiany, a za polubienie fanpage’a portalu otrzymamy 10 procent rabatu. Dodatkowo, kantor pozwala nam zaoszczędzić 10 procent za każdą osobę, która z naszego polecenia zdecyduje się skorzystać z jego usług.

Dla kogo?

Z usług internetowych kantorów korzystają przede wszystkim osoby pracujące i zarabiające za granicą oraz turyści. Ci pierwsi, dzięki takiej formie przewalutowania, mogą w prosty sposób przelać pieniądze najbliższym, ci drudzy – nie muszą szukać kantoru w kraju, którego języka nie znają i tracić cennego czasu podróży na stanie w kolejce w zatłoczonym kantorze stacjonarnym. Kantor online to także świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców i osób, które spłacają kredyt w obcej walucie. Dzięki samodzielnej wymianie waluty, kwota miesięcznych zobowiązań może być wyraźnie niższa!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.