Wiadomości z Rybnika

Czy i komu opłaca się wymiana walut online?

  • Dodano: 2017-02-23 10:30

Kantory internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – pozwalają w prosty, szybki sposób wymienić pieniądze, w dodatku po atrakcyjnym kursie, często korzystniejszym niż w stacjonarnym kantorze. Czy korzystanie z nich jest bezpieczne i co tak naprawdę zyskujemy decydując się na wymianę waluty online?

Bezpieczeństwo

Nie od razu przekonaliśmy się do korzystania z usług internetowych kantorów. Początkowo wymianie towarzyszyła obawa o bezpieczeństwo naszych środków i strach przed ich utratą. Dziś, po latach pozytywnych doświadczeń, nie mamy podobnych wątpliwości, a kantory online darzymy zaufaniem. Słusznie, bo nad bezpieczeństwem naszych pieniędzy czuwają zabezpieczenia identyczne, jak te wykorzystywane w bankowych platformach transakcyjnych. Wszelkie dane są szyfrowane, a transakcje zabezpieczone.


Co zyskujemy?

Wymiana waluty online to szereg korzyści. Przede wszystkim pieniądze możemy wymienić w każdej chwili, bez względu na porę dnia czy nocy. Nie musimy opuszczać swojego mieszkania, wozić gotówki środkami komunikacji (narażając się na jej utratę wskutek kradzieży), stać w kolejce do bankowej kasy. By zrealizować transakcję, wystarczy kilka kliknięć myszką! To szczególnie istotne dla tych osób, którym zależy na szybkiej i bezproblemowej wymianie środków. W internetowym kantorze www.dobrykantor.pl, średni czas realizacji zlecenia to zaledwie 15 minut! Chcąc wymienić gotówkę w banku lub kantorze stacjonarnym, musielibyśmy zarezerwować znacznie więcej czasu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dokonując przewalutowania środków, korzystamy z prostego, intuicyjnego serwisu w języku polskim. To wybawienie dla osób, które chciałyby wymienić środki podczas pobytu za granicą, ale powstrzymuje je bariera językowa.

Wymierne oszczędności

Choć oszczędność czasu i bezpieczeństwo transakcji są niezwykle istotne, tym co w największym stopniu skłania nas do korzystania z usług internetowego kantoru, jest oszczędność pieniędzy. Wymieniając walutę szukamy przede wszystkim korzystnego kursu, aby jak najwięcej środków pozostało w naszym portfelu. Przewaga kantorów internetowych nad stacjonarnymi, jest w tym względzie niepodważalna, a niższy spread pozwala nam zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Docenimy to zwłaszcza wtedy, gdy regularnie dokonujemy transakcji opiewających na większe kwoty. Oszczędności będą tym większe, jeśli skorzystamy z jednej z promocyjnych ofert kantoru. I tak, w serwisie www.dobrykantor.pl każdemu nowemu klientowi w pierwszym miesiącu przysługuje aż 20-procentowy rabat na wszystkie wymiany, a za polubienie fanpage’a portalu otrzymamy 10 procent rabatu. Dodatkowo, kantor pozwala nam zaoszczędzić 10 procent za każdą osobę, która z naszego polecenia zdecyduje się skorzystać z jego usług.

Dla kogo?

Z usług internetowych kantorów korzystają przede wszystkim osoby pracujące i zarabiające za granicą oraz turyści. Ci pierwsi, dzięki takiej formie przewalutowania, mogą w prosty sposób przelać pieniądze najbliższym, ci drudzy – nie muszą szukać kantoru w kraju, którego języka nie znają i tracić cennego czasu podróży na stanie w kolejce w zatłoczonym kantorze stacjonarnym. Kantor online to także świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców i osób, które spłacają kredyt w obcej walucie. Dzięki samodzielnej wymianie waluty, kwota miesięcznych zobowiązań może być wyraźnie niższa!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.