Wiadomości z Rybnika

Co nie jest mile widziane na biurku w pracy?

  • Dodano: 2019-09-20 11:30

Znaczną część dnia spędzamy w pracy. W miarę możliwości otaczamy się w niej przedmiotami będącymi częścią naszego życia. Przypominają o bliskich osobach i miło spędzanym czasie. Pozwalają chociaż na krótką chwilę oderwać się od obowiązków służbowych i odpocząć myślom. Warto jednak pamiętać, że nie wszystko jest mile widziane przez współpracowników i przełożonych. Czego lepiej nie trzymać na pulpicie biurka w pracy?

Zachowaj umiar, nie zagracaj blatu

W serwisach internetowych typu Pracuj.pl łatwo znaleźć oferty pracy na stanowiskach biurowych. Praca przy biurku sprzyja gromadzeniu wokół siebie wielu drobiazgów. Wśród nich znajdują się podręczne akcesoria pomagające w wypełnianiu obowiązków i osobiste gadżety umilające czas spędzony w biurze.

Warto pamiętać, jaką rolę pełni biurko. To przede wszystkim stanowisko do pracy. Nie zagracaj go zbędnymi, a tym bardziej nieestetycznymi dodatkami. Biurko, przy którym pracujesz, jest Twoją wizytówką. To, co znajduje się na blacie, może zostać odebrane jako odzwierciedlenie Twojej osobowości. Bądź więc profesjonalistą również przy aranżacji swojego roboczego pulpitu.

Kosmetyki schowaj do torebki

Absolutnie niedopuszczalnym elementem wyposażenia biurka w pracy są wszelkiego rodzaju kosmetyki. Sugerują, że zamiast na wypełnianiu obowiązków i realizowania powierzonych zadań, skupiasz się na nieustannym poprawianiu urody. Kosmetyki, bez których nie możesz się obejść w ciągu dnia, np. krem do rąk, ukryj w torebce lub szufladzie biurka.

Pozbądź się brudnych kubków

Biurko w pracy to nie miejsce na brudne kubki. Puste naczynia jak najszybciej wynieś do kuchni lub łazienki i umyj. Widząc na pulpicie filiżankę po kawie, kubek po herbacie i talerzyk po lunchu łatwo odnieść wrażenie, że pracuje przy nim osoba niechlujna, nie dbająca o estetykę otoczenia i przenosi to na wykonywane przez siebie zadania.

Nie stawiaj na biurku jedzenia

Pracodawcy coraz częściej dbają o to, by wydzielić pracownikom pomieszczenie kuchenne, przy którym mogą oni spokojnie zjeść drugie śniadanie i lunch. Jeśli w Twojej firmie go nie ma, sprzątnij od razu po zjedzeniu i nie zapomnij o przetarciu pulpitu.

Zużyte chusteczki wyrzuć do kosza

Wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez chusteczek do nosa. Jeśli do nich należysz, pamiętaj o wyrzucaniu zużytej od razu do kosza. Stos brudnych chusteczek ułożony na biurku to nie tylko mało estetyczna wizytówka firmy i pracownika, ale też brak higieny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.