Wiadomości z Rybnika

Chcesz tanio i efektownie odmienić domowe wnętrze w 2019 roku? Zobacz, jak to zrobić

  • Dodano: 2019-01-18 12:30

Jednym z najbardziej efektownych i tanich sposobów na metamorfozę domowej przestrzeni jest odmiana ścian poprzez zawieszenie na niej obrazów, fotografii i fototapet. Można tego dokonać na kilka sposobów, stawiając albo na pojedynczy obraz, albo na domową galerię ścienną. Poniżej kilka pomysłów na to, w jaki sposób można szybko i bez kłopotliwych remontów odmienić przestrzeń.

Pomysł pierwszy: postaw na pojedynczy obraz
Świetnym sposobem na szybką odmianę wnętrza może być wybór jednego, za to dużego i wyrazistego, obrazu. Jego stylistyka powinna być dopasowana do wystroju mieszkania. Pojedynczy obraz stanowi mocny punkt dekoracji pomieszczenia - przykuwa uwagę i definiuje je. Warto barwy pojawiające się na kanwie obrazu powtórzyć w zastosowanych we wnętrzu dodatkach - zasłonach, dywanie czy dekoracyjnych poszewkach na poduszki. Pojedynczy obraz najlepiej prezentuje się na tle gładkiej, pomalowanej na jeden kolor, ściany.

Pomysł drugi: fototapeta na wymiar
Jeżeli cenisz sobie dekoracje, które zajmują nieco więcej przestrzeni - na przykład całą ścianę - zdecyduj się na fototapetę. Będziesz mógł w pełni dopasować ją do swojego wnętrza, korzystając z prostego generatora. Dzięki niemu możesz dobrać fototapety na wymiar lub zdjęcia na płótnie, uwzględniając całkowite rozmiary dekoracji, jej odcień czy dodatkowe opcje, takie jak zadrukowanie boków czy wybór rodzaju materiału (płótna poliestrowego lub bawełnianego). Projekt możesz w pełni dopasować do swoich potrzeb i dostępnej przestrzeni na ścianie, w ten sposób indywidualizując przestrzeń.

Pomysł trzeci: utwórz ścienną galerię fotografii
Domowa galeria ścienna, złożona z rodzinnych fotografii, ale również grafik, może dodać charakteru i sprawić, że pokój będzie sprawiał wrażenie trójwymiarowego. Grafika jest bardzo ważna przy realizacji wnętrza każdego projektu. Wybór dzieł sztuki może odzwierciedlać styl życia właściciela i wpływać na nastrój, jaki panuje w pomieszczeniu. Piękno galerii ściennych to przede wszystkim niezliczone możliwości ich konfiguracji. Można zdecydować się na zastosowanie identycznych ramek na zdjęcia lub podejść do tematu w całkiem inny sposób - wybrać ramki w różnej stylistyce, aby utworzyć wyjątkową i wyrazistą galerię fotografii i obrazów. Warto uprzednio zmierzyć ilość miejsca na ścianie, która zostanie wypełniona ramkami. Istotne jest również ich ułożenie, które może odbywać się według jednego z wielu kluczy. Ciekawym pomysłem może być ustawienie na kształt litery "L" - jest eleganckie, klasyczne i harmonijne, dlatego sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.