Wiadomości z Rybnika

Atrakcyjne kursy dla dorosłych. Przyszłościowy zawód bez studiów

  • Dodano: 2022-08-18 11:15

Czy można dobrze zarabiać bez tytułu przed nazwiskiem? Oczywiście, że można. Mało tego ukończenie studiów wcale nie daje pewności znalezienia dobrze płatnej pracy. Statystyki pokazują, że studenci niektórych kierunków nie tylko nie mają dobrze płatnej pracy, ale też zasilają szeregi bezrobotnych. Warto się rozejrzeć, w której branży w przyszłości będzie praca, to klucz do podjęcia dobrej decyzji dotyczącej kierunku kształcenia.

Chłodnictwo i klimatyzacja - rozwojowa branża

Już tak przywykliśmy do klimatyzacji, że nie zwracamy na nią uwagi. Podobnie z chłodziarkami, one są częścią naszego życia. Dopiero gdy pojawia się problem, człowiek zastanawia się, skąd wziąć fachowca. Ich niestety na rynku brakuje i jest to właśnie ta branża, która w przyszłości będzie miała duże zapotrzebowanie na pracowników.

Praca w branży związanej z regulacją temperatury to różne możliwości kierowania swoją zawodową ścieżką. Na myśl od razu przychodzi technik montażu klimatyzacji, ale perspektywy zatrudnienia są znacznie szersze. Technik chłodnictwa i klimatyzacji znajduje zatrudnienie w firmach budowlanych, firmach produkcyjnych, w sklepach i hurtowniach. Oczywiście również w serwisach i w firmach zajmujących się montażem klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych. Poza tym zawód ten to również możliwość otwarcia własnej firmy i budowania swojej renomy. Pracujesz wtedy na swoich zasadach.

Kurs, który jest po prostu korzystny

Oferta szkół dla dorosłych, jeśli chodzi o kursy w różnych branżach, jest szeroka. Zanim jednak się zapiszesz, warto zajrzeć do statystyk, czy w tym zawodzie znajdziesz zatrudnienie, jakie są perspektywy? Nie ma sensu tracić kolejnych lat życia na niewłaściwe wybory. Technik chłodnictwa i klimatyzacji kurs to przyszłościowy kierunek, szczególnie dla osób, które mają umysły ścisłe i lubią innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Wybierając Szkołę Partnerską Viessmann, dodatkowo możesz zrobić uprawnienia do montażu urządzeń tej marki. Viessmann to czołowy producent urządzeń grzewczych. Dodatkowe uprawnienia nic nie kosztują, a Twoje nazwisko znajdzie się na stronie producenta, jako osoby uprawnionej do montażu. Osoby, które nie są słuchaczami szkoły, za szkolenie muszą płacić. Zapisując się na kurs technika chłodnictwa i klimatyzacji w Szkole Partnerskiej Viessmann, zyskujesz podwójnie. Twoje CV stanie się bardzo atrakcyjne dla pracodawców.

Kurs można sfinansować nieoprocentowaną pożyczką, której część może zostać umorzona. To kolejny powód, by zapisać się właśnie do Szkoły Partnerskiej Viessmann. Można to zrobić przez formularz na stronie szkoły. Jego wypełnienie nie jest równoznaczne z koniecznością podjęcia nauki, a otrzymasz dodatkowe informacje dotyczące kształcenia.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.