Wiadomości z Rybnika

Alternatywa dla brodzika - odpływ liniowy

  • Dodano: 2017-08-24 12:30

Prysznic bez brodzika? To rozwiązanie na które nie byli gotowi remontujący i projektujący łazienkę jeszcze kilkanaście lat temu. Z perspektywy czasu - i sukcesu kabin bezbrodzikowych typu walk-in - aż trudno uwierzyć, że “obudowaliśmy” to najprostsze rozwiązanie brodzikiem, ściankami oraz przesuwnymi drzwiami z prowadnicami i kółkami.  Dziś Polacy przekonują się, że także w łazience mniej to nowe więcej i z chęcią decydują się na prysznic otwarty i odpływ liniowy.

Uniwersalność

Odpływ liniowy to nowe i ciekawe rozwiązanie problemu odprowadzania wody w kabinach prysznicowych typu walk-in. Rynnę odpływową oraz syfon ukryto tu w posadzce, wyeksponowano za to tzw. ruszt, czyli maskownicę.  Cechą wspólną odpływów liniowych jest materiał, z którego są wykonane - to odporne na korozję i osadzanie się zanieczyszczeń stale nierdzewne, ułatwiające utrzymanie czystości. Odpływy, które są wyposażone w tzw. kołnierz, łatwiej się montuje, a równocześnie są szczelniejsze. Tu jednak podobieństwa się kończą.

Indywidualność

Różnorodność dekoracyjnych maskownic odwodnienia liniowego zadowoli nawet najbardziej wybredne gusta. Niektórzy producenci idą o krok dalej. Dobrym przykładem jest odpływ liniowy Kesmet, który nie tylko oferuje 11 podstawowych rodzajów wykończeń, ale daje też możliwość umieszczenia na pokrywie dowolnego napisu. Powstaje w ten sposób subtelna i niepowtarzalna ozdoba łazienki, która nie traci nic ze swej funkcjonalności.  Dla tych, którzy chcą jednak odpływ liniowy ukryć, a nie wyeksponować, stworzono maskownicę do wypełnienia płytkami lub innym materiałem - to rozwiązanie oferuje na przykład  odpływ liniowy Wiper. Taka instalacja idealnie wkomponowuje się w wystrój łazienki, a przez to jest niemal niewidoczna. Oba rozwiązania są efektowne i, a co najważniejsze, gwarantują wymagany przepływ wody oraz najwyższy komfort użytkowania.

Ty decydujesz

Jeszcze do niedawna to brodzik, z narzuconymi przez producenta wymiarami, dyktował układ całej łazienki. Mieścił się najczęściej tylko w jednym kącie, “spychając” pozostałe sprzęty i instalacje do narożników. Tymczasem najkrótsze odpływy mają po kilkadziesiąt centymetrów, a najdłuższe ponad dwa metry. Sprawia to, że odpływ liniowy z powodzeniem można stosować zarówno w przestrzennych, jak i wąskich wnękach prysznicowych, na środku lub w rogu łazienki. Pozwala to lepiej niż kiedykolwiek wykorzystać dostępną przestrzeń i otwiera zupełnie nowy rozdział w aranżacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.