Wiadomości z Rybnika

Ajurwedyjska joga i medytacja to klucz do furtki zwanej szczęściem! Sprawdź to koniecznie

  • Dodano: 2022-08-16 08:15, aktualizacja: 2022-08-16 08:18

Kolejny poranek przed Tobą, a Ty czujesz wszechogarniające zmęczenie i brak sił do czegokolwiek? Twoja niska produktywność w ciągu dnia wpływa na ogólne samopoczucie? Nadszedł najwyższy czas, aby coś z tym zrobić! Każdy nowy dzień to nowe otwierające się możliwości, które trzeba chwytać jak najszybciej. Nie trać czasu na zły stan zdrowotny i zadbaj o niego w przyjemny, a przede wszystkim przynoszący wiele korzyści sposób! Jednym z takich rozwiązań jest uprawianie jogi połączonej z medytacją. Myślisz, że to nie działa? Nic bardziej mylnego! W poniższym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie kilka dowodów potwierdzających korzystny wpływ wspomnianych technik na nasze życie. Czytaj dalej!

Praktyka jogi sposobem na negatywną energię? Przekonaj się na własnej skórze

Nie ma dnia kiedy ze świata zewnętrznego nie docierają do nas różne informacje, nie zawsze niestety pozytywne. Wśród negatywnie wpływających czynników na nasze zdrowie wyróżnić można m.in.: natłok obowiązków, towarzyszący stres, pośpiech nałogi, jednak jest ich znacznie więcej. Stale za czymś gonimy, porównujemy się do innych zatracając w tym tak naprawdę samego siebie. Można to przyrównać do zakurzonego lustra – im dłużej tkwimy w takiej sytuacji i nic z tym nie robimy nie spostrzegamy negatywnych skutków odbijających się na naszym zdrowiu psychicznym oraz fizycznym. Musisz mieć świadomość, że negatywnych czynników nie da się całkowicie wyeliminować ale da się ograniczyć ich szkodliwość. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi praktyka jogi oraz medytacji pozwalająca odzyskać wyssaną energię. Zajrzenie w głąb siebie, zdystansowanie się do docierających informacji i skupienie się na swoim wewnętrznym „ja” pomaga w zauważeniu co jest dla nas dobre, a co złe.

Holistycznie zadbaj o ciało i umysł! Życie masz jedno, zasługujesz na to

O zaletach jogi oraz medytacji mówi także ajurweda, czyli starohinduska medycyna naturalna, która poprzez holistyczne podejście zarówno do ciała jak i duszy pozwala przywrócić utraconą harmonię. Joga jest w pewnym sensie nieodłącznym elementem ajurwedy. Pomaga w wyciszeniu umysłu oraz uzyskania wewnętrznego spokoju. Co więcej, działa również wzmacniająco na różne aspekty fizyczne. Dzięki regularnemu uprawiania jogi z łatwością poprawisz m.in. zdolność oddychania. Dodatkowo wdrożone ogólne zasady ajurwedy połączone ze stosowaniem dobrodziejstw matki Ziemi w postaci drogocennych ziół pozwolą Ci uregulować działanie wszystkich wewnętrznych procesów. Tak całościowe podejście do organizmu znacząco odbije się na Twoim samopoczuciu. Nie przesadzimy jeśli powiemy, że joga, medytacja i ajurweda to zastrzyk energii na każdy nowy dzień. Więcej informacji o wspomnianych praktykach uzyskasz w DEVA Harmony. Dzięki wiedzy i doświadczeniu ajurwedyjskich terapeutów nauczysz się jak właściwie o siebie dbać, a przede wszystkim swoje wnętrze. Sprawdź dostępną ofertę i zaczynaj każdy dzień z uśmiechem oraz pokładami nowej energii!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.