Wiadomości z Rybnika

4 ćwiczenia na trening angielskiego dla dzieci

  • Dodano: 2022-06-06 07:00, aktualizacja: 2022-06-06 07:09

Bez pracy nie ma wyników. Ta stara prawda sprawdza się w przypadku nauki każdej umiejętności, także w przypadku nauki angielskiego. Bez powtarzania, regularnego treningu efekty jakieś może i przyjdą, ale z pewnością nie będą tak spektakularne, jak mogłyby być. Co więc zrobić, aby pomóc dziecku efektywnie uczyć się angielskiego?

Fiszki 

Fiszki to genialny sposób na trening angielskiego pod kątem słownictwa. Starsze dzieci z wykonaniem fiszek mogą poradzić sobie same (co będzie świetnym wstępem do nauki), młodszym możesz pomóc w poprawnej pisowni lub rysowaniu obrazków.    Ważne jest jednak, aby na rysowaniu się nie skończyło. Fiszki mają służyć do wspierania świadomości, które słowa już znamy, których jeszcze nie. Kartoniki z tymi ostatnimi odkładamy na bok, a następnie powtarzamy je aż do opanowania całości materiału. Dopiero po przyswojeniu wszystkich słów, kontrolujemy jeszcze raz całość zestawu.  Prace manualne same w sobie uruchamiają kreatywność, aktywizują dodatkowo obszary w mózgu odpowiedzialne za naukę, zapamiętywanie czy właśnie zdolności językowe.  Dziecko rysując ilustrację do fiszki, skuteczniej zapamiętuje związane z nią słowo – bawi się i uczy jednocześnie. Kurs angielskiego dla dzieci w Żorach bazuje na nauce przez zabawę, łączeniu nauki angielskiego z plastyką, muzyką, teatrem. Warto te inspiracje przenieść do domu. Sprawdź szkoły językowe w swojej okolicy: https://earlystage.pl/pl/szkola/zory 

Infografiki i mapy myśli

Kolejnym pomocnym ćwiczeniem na trening angielskiego dla dzieci może być wizualne przedstawianie zasad gramatycznych. Kursy angielskiego dla dzieci w Żorach oraz Rybniku (https://earlystage.pl/pl/szkola/rybnik) proponują nowoczesną naukę, w której wiele elementów przedstawia się za pomocą infografik, scenek czy kolorowych kart. Podobnie można pracować w domu. Chcesz pomóc dziecku lepiej zapamiętać formy czasów teraźniejszych? Stwórzcie wspólnie mapę myśli z Waszymi rysunkami, grafikami czy kolażem zdjęć i powieście ją przy biurku. Zobaczysz, że twórcze zilustrowanie przyniesie lepsze efekty niż wkuwanie formuł. Taki „gadżet” będzie nieocenioną pomocą również przed egzaminami – pomoże opanować chaos, który może pojawić się w głowie. 

 

Skojarzenia 

Trening skojarzeniowy to doskonała metoda nauki języka dla dzieci. Wyczulenie na walory brzmieniowe dodatkowo pomaga w nauce angielskiego, a przy tym sprawia, że słowa zostają zapamiętane na dłużej. Jak zapamiętać nazwę na ziemniaka? Skojarzyć POTATO zŚ tatą! Z pozoru absurdalne, ale skuteczne! I o to chodzi! Do gry w skojarzenia można dołączyć rymowanki, klaskanie, wszystko, co pomoże skojarzyć określone słowa z rytmem, a tym samym szybciej i skuteczniej je zapamiętać. Na stronach British Council czy tutorialach na YouTubie znajdziesz szereg ciekawych inspiracji.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.