Wiadomości z Rybnika

3 powody, dlaczego warto kupić depilator laserowy

  • Dodano: 2019-11-18 16:30

Jest wiele metod usuwania niechcianych włosków z okolic bikini, pach, nóg i innych części ciała. Jednak nie wszystkie są tak samo skuteczne. Pod tym względem na szczególną uwagę zasługuje depilacja laserowa. Ciekawe jest to, że zabieg nie musi być przeprowadzony w profesjonalnym salonie, możemy też wykonać go w domu. Do tego potrzebny jest specjalny depilator laserowy. Oto powody, dlaczego warto pomyśleć o jego zakupie.

Użyteczność

Przeważnie depilatory laserowe są dobrze przystosowane do usuwania niechcianego owłosienia zarówno z dużych, jak i mniejszych partii ciała. Z tego względu możemy bez przeszkód przeprowadzić zabieg depilacji łydek, przedramion, pach, pleców, klatki piersiowej, a nawet twarzy (poniżej nosa). Należy podkreślić, że depilator laserowy nadaje się nie tylko dla kobiet, ale i mężczyzn. Tym samym jest to bardzo użyteczny sprzęt i co ważniejsze, na pewno nie zepsuje się po kilku użyciach. Zwykle jest on wyposażony w trwałą lampę, dającą możliwość przeprowadzania regularnych zabiegów depilacji przez minimum kilka lat. Oczywiście musimy znaleźć odpowiednie urządzenie, w pełni bezpieczne w użytkowaniu. W tym pomoże nam ranking umieszczony na stronie: https://najlepszerankingi.pl/uroda-i-zdrowie/do-higieny-i-pielegnacji/depilatory-laserowe-ranking/ .W zestawieniu opisane zostały depilatory popularnych marek, które zdobyły popularność konsumentów.

Mniejszy dyskomfort

Są takie metody depilacji, które wywołują duży dyskomfort. Mowa tu m.in. o stosowaniu zwykłego depilatora czy wosku, co jest problemem zwłaszcza dla wrażliwych osób, mających skłonną do podrażnień skórę. Depilacja laserowa zapewnia większy komfort, często podczas usuwania włosków w ogóle nie odczuwamy żadnych nieprzyjemnych dolegliwości. Jeśli jesteśmy wrażliwy na ból, możemy poczuć delikatnie pieczenie, ale nie utrzymuje się ono zbyt długo. Trzeba dodać, że nowoczesne depilatory laserowe przystosowane do użytku w domu są wyposażone w specjalny czujnik. Sprawdza on odcień skóry i na tej podstawie dobiera moc emitowanej wiązki lasera, co pozwala na uniknięcie poparzenia. Oznacza to, że przeprowadzony w domowym zaciszu zabieg jest w pełni bezpieczny.

Długotrwałe efekty

Kiedy usuwamy włoski jednorazową maszynką, zwykle po kilku dniach znów pojawiają się na skórze, więc depilację trzeba powtórzyć. Co prawda efekty po zastosowaniu np. wosku są trwalsze, ale po pewnym czasie znów trzeba po niego sięgnąć. Przeprowadzona w prawidłowy sposób depilacja laserowa sprawia, że możemy zapomnieć o niechcianym owłosieniu na bardzo długo. Często zaskakujące efekty można zobaczyć już po 2 - 3 zabiegach, zależnie od odcienia włosków. Początkowo będą one odrastały znacznie wolniej, staną się też słabsze. Średnio po 2 tygodniach od pierwszego zabiegu owłosienie zaczyna wypadać, a po ok. 4 tygodniach skóra jest już przyjemnie gładka. Żeby długo cieszyć się takim efektem, zabiegi trzeba systematycznie powtarzać, ale nie powinno to być zbyt kłopotliwe. Średnio powinno się je wykonywać co 4, maksymalnie 8 tygodni, dlatego łatwo można to zaplanować.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.