Wiadomości z Rybnika

10 zasad zdrowego trybu życia do wdrożenia natychmiast

  • Dodano: 2018-07-11 12:00, aktualizacja: 2018-07-12 12:21

Zastanawiałaś/eś się kiedyś w jakiej kondycji byłby Twój organizm, gdybyś dbał/a o przestrzeganie zasad zdrowego trybu życia?

Według raportów WHO, o zdrowy tryb życia troszczy się bardzo mały odsetek społeczeństwa. Najlepszym dowodem na to, że nie dbamy o siebie jest rosnąca ilość osób borykających się z nadwagą.

Nasz blog o zdrowiu i zdrowym stylu życia przedstawia: 10 wskazówek dotyczących zdrowego trybu życia

Chcesz, aby jakość Twojego życia wskoczyła na wyższy poziom? Pragniesz poprawić kondycję i zdrowie Twojego ciała? Doskonale! Zapoznaj się z dziesięcioma wskazówkami, które sprawią, że poczujesz się znacznie lepiej – zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

1.Zweryfikuj swoją dietę


Bardzo duża liczba problemów zdrowotnych jest wynikiem niewłaściwego odżywiania. Zadbaj o to, by Twój jadłospis był wolny od fast-foodów, słodyczy oraz słodkich napojów. Ogranicz również spożywanie soli i produktów wielokrotnie przetwarzanych. I co najważniejsze: zweryfikuj bilans swojej diety i zacznij odżywiać się z większą regularnością.

2. Zaplanuj codzienną aktywność fizyczną


Nie musisz stać się sportsmenem czy sportsmenką, aby Twoje życie wskoczyło na wyższy poziom. Codzienna aktywność może mieć dowolną formę – od biegania, poprzez grę w piłkę, a skończywszy na pływaniu. Chodzi tylko i wyłącznie o to, by ciało było wprawiane w ruch. Dzięki temu, zbudujesz lepszą wytrzymałość krążeniowo-tlenową i zadbasz o prawidłowy skład oraz budowę ciała.

3. Zrezygnuj z wszelkich używek


Nikogo nie trzeba przekonywać co do tego, że papierosy, alkohol i narkotyki są po prostu szkodliwe. Każdy z wyżej wymienionych nałogów niesie za sobą liczne konsekwencje zdrowotne, dlatego też – wyeliminuj lub mocno ogranicz używki. Już po kilku tygodniach poczujesz znaczną różnicę.

4. Pozwól Twojemu organizmowi na relaks


Bardzo często zapominamy o tym, że nasz organizm wymaga odpoczynku i regeneracji. Poza snem, funkcję tę pełni również relaks. Jego forma jest zależna od naszych preferencji. Dla jednych najlepsza będzie joga, dla drugich dobra książka czy wyjście do kina. Dawkuj sobie co najmniej 30 minut relaksu dziennie, a zobaczysz, że Twoje samopoczucie ulegnie znacznej poprawie niezwykle ważny jest sen a pod linkiem dowiesz się jak zdrowo spać.

5.Śpij 7-8 godzin na dobę

Sen to niezwykle ważny element naszego życia. To właśnie nocą zachodzą liczne procesy regeneracyjne. Aby był on dostatecznie głęboki i pozwalał się wyspać, musimy zadbać o jego regularność (stałe pory wstawania i zasypiania). Dorosła jednostka powinna spać 7-8 godzin na dobę. Osoby powyżej 60 lat mogą skrócić czas snu do 6 godzin.

6. Realizuj badania profilaktyczne


O tym, że "łatwiej zapobiegać, niż leczyć" nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego też, jeśli chcesz móc reagować szybko i eliminować problemy w zarodku – realizuj cykliczne badania. Prócz krwi, kału i moczu – kobiety powinny badać piersi, a mężczyźni prostatę.

7.Korzystaj z kosmetyków do pielęgnacji, regeneracji i wzmocnienia


Twoja kosmetyczka nie musi pękać w szwach, ale warto aby znalazło się tam miejsce dla takich produktów jak: krem regenerujący/odżywiający do twarzy, odżywka do włosów i balsam do pielęgnacji skóry całego ciała. Wszak, organizm warto odżywiać także od zewnątrz.

8. Stosuj suplementy diet


Rola suplementacji zdaje się być coraz większa. Już dzisiaj, rynek suplementów warty jest ponad 3,5 miliarda złotych! Producenci oferują różnego rodzaju środki. Ich wybór powinien być uzależniony od kondycji/niedoborów naszego organizmu. Bardzo ciekawym, naturalnym i zdorwym jest młody jęczmień - sprawdź gdzie kupić młody jęczmień?

9. Regularnie oczyszczaj organizm z toksyn

Procesy detoksykacyjne są niezwykle ważne dla naszego organizmu. Realizować należy je co najmniej raz na kwartał. Dobry detoks nie tylko pozwoli pozbyć się toksyn z organizmu, ale także usprawni pracę narządów wewnętrznych (dowiedz się również jak podnieść odpornośc organizmu).

10.Bądź regularna/y!


Regularność to termin, który z całą pewnością spodoba się Twojemu ciału. Zadbaj o poprawny rytm dobowy: pory posiłków, treningu, wstawania i zasypiania. Dzięki temu – Twoja witalność wzrośnie.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na www.byc-zdrowym.pl – serwis traktujący o zdrowiu i urodzie.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.